Na Lesníckej fakulte vo Zvolene včera promovalo 61 absolventov inžinierskeho štúdia: Deviatim bola udelená cena dekana za vynikajúce výsledky v štúdiu a aktívnu účasť vo vedeckovýskumnej a odbornej činnosti
- Zverejnené v Aktuálne
- Pridať nový komentár
V piatok 26. júna 2026 sa uskutočnila promócia lesných inžinierov, ktorí v dňoch 15. až 17. júna 2026 úspešne ukončili štúdium štátnou skúškou a obhajobou diplomovej práce na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Informoval o tom, Ing. et Ing. Ján Lichý, Ph.D., manažér pre komunikáciu a spoluprácu s praxou Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene
„Celkovo bolo promovaných 61 absolventov inžinierskeho štúdia, z ktorých deviatim bola udelená cena dekana za vynikajúce výsledky v štúdiu na vysokej škole a aktívnu účasť vo vedeckovýskumnej a odbornej činnosti počas celého štúdia.
Absolventi obdržali aj pamätný odznak Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene ako hrdú spomienku na svoju alma mater, ktorý je vyjadrením toho, že sa stali pevnou súčasťou lesníckeho stavu.
V rámci promočného sľubu absolventi vyjadrili, okrem iného, aj svoju pripravenosť plniť si povinnosti s plným vedomím zodpovednosti za ďalší rozvoj lesného bohatstva a životného prostredia našej krajiny, ako aj svoj záväzok neustále si rozširovať svoje odborné poznatky na báze lesníckej vedy a tým prispievať k rozvoju lesníctva nielen na Slovensku, ale i v celoeurópskom kontexte.
Srdečne blahoželáme všetkým absolventom inžinierskeho štúdia Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene k úspešnému ukončeniu štúdia. Prajeme im veľa úspechov, profesijného naplnenia a správnych rozhodnutí na ich ďalšej životnej i pracovnej ceste,“ uviedol J. Lichý.

















