Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Izolovaný bez spätnej vázby?

Izolovaný bez spätnej vázby? 05.06.2018 10:40 #1

Mám už svoje roky (kto ich nemá?) a počas nich ma nikdy ma nenapadlo, že pre novinárov okrem platu bolo dôležité aj spoločenské uznanie. A nielen to zvrchu, ale aj listami čitateľov. Aj keď nejaký novinár vo svojom článku, alebo rozhlasovej a či televíznej relácii mi priam hovoril z duše, nedočkal sa odo mňa spätnej väzby. Netušil som, že vôbec také niečo novinár a či iný tvorcovia očakávajú. Zatlieskať niekomu na verejnom vystúpení to áno. Ale, že by aj napísať list? Až niekedy po roku 1989 niekto z novinárskej obce v nejakej relácii spomenul, že dostávali od čitateľov listy a bola to pre nich potrebná spätná väzba.
Potreba spätnej väzby je potrebná aj pre prispievateľov do tohto fóra. Pochybujem, že by niekto chcel prezentovať svoje názory a či poznatky len preto, že nemá, na práci iné. Ja osobne nepatrím medzi tých, čo považujú Fórum za bútľavú vŕbu. V minulých rokoch som si na moje príspevky sem tam prečítal nejaký ohlas. Teraz aj vyše 30 prečítaní a nič. To nebývalo.
Keď som si pozeral pozvánky na valné zhromaždenia, všimol som si, že sa končia oznámením: „administrátor zablokoval komentovanie“ . Má to svoj zmysel, pomyslel som si. Ešte by komentáre mohli niekoho spliesť. Nejdem do podrobností.
V starej verzii Fóra, mohol písať príspevky a reagovať hocikto. Teda aj nezaregistrovaný. V novej verzii spočiatku len registrovaný. Ukázalo sa, že to nebolo ono, lebo mnohí prispievatelia sa odmlčali. Neskôr nutnosť registrácie padla. Pôvodní prispievatelia to asi nepostrehli, zato nekalé živly áno. Preto sa administrátor znovu rozhodol pre registráciu. A povinnosť registrácie platí aj pre reakcie. Ak si niekto pozerá príspevky ako Hosť, pod každým príspevkom vidí klauzulu: „Administrátor zablokoval .....“. Možno to aj niekoho od zámeru reagovať odradí a prípadné prihlásenie považuje za zbytočné. Ak by sa ale prihlásil, takú klauzulu už neuvidí.
A preto mám pre Hostí odkaz. Ak ste registrovaní a chcete reagovať, nedajte sa pomýliť blokovaním. Nuž viem. S prihlásením to nie je vždy jednoduché. A to nielen vtedy, ak zabudnete svoje užívateľské meno a či heslo. Ale aj ak používate nevhodný webový prehliadač. Mne sa nepáčila súčasná verzia Internet Explorer a prešiel som na Google Chrome. Pri prezeraní Lesmedia žiadny problém. Ale prihlásiť sa do Lesmedia, mi pod Googlom nejde.
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 05.06.2018 12:26 #2

Vlado,
návod je na tejto stránke:
support.google.com/chrome/answer/7665664

Ak sa automaticky nezobrazí výzva na uloženie hesla, napravo od panela s adresou klikni na položku kľúč a uložiť.
  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Začiatočník
  • Príspevkov: 37
  • Získaných poďakovaní 1
  • Karma: 3
Posledná úprava: 05.06.2018 16:12 od Jaro.
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 05.06.2018 19:16 #3

Jarko,
mám tomu rozumieť tak, že ak si rozšírim funkcie google chrome o funkcie typu pamätať si heslá a podobne tak sa bude dať aj pod google chrome prihlasovať do Lesmedia?
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 05.06.2018 19:31 #4

Áno. Po otvorení stránky forum, mám už vyplnené užívateľské meno a aj heslo.
V správe hesiel máš možnosť heslo si zobraziť respektíve ho odstrániť.
  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Začiatočník
  • Príspevkov: 37
  • Získaných poďakovaní 1
  • Karma: 3
Posledná úprava: 05.06.2018 19:31 od Jaro.
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 06.06.2018 10:03 #5

Zistil som, že dôležitý je operačný systém. Pod Windows 7 a Google Chromom sa môžem do Lesmedia prihlásiť.
Pod Windows 10 a Google Chromom (s poslednou verziou) už nie.
Možno preto, že Google Chrome naďalej podporuje aj Windows XP.
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 06.06.2018 19:09 #6

Aby to fungovalo musíš sa prihlásiť do Google Chrome pod svojim účtom. Ak si prihlásený ak hosť tak to nefunguje.
  • Jaro
  • Jaro-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Začiatočník
  • Príspevkov: 37
  • Získaných poďakovaní 1
  • Karma: 3
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Izolovaný bez spätnej vázby? 07.06.2018 08:21 #7

Jarko,
Pri práci pod Windows 7 som sa neprihlasoval do Google Chrome. Nemal som v ňom otvorený účet. A do fóra sa mi prihlásiť dalo.
===
Našiel si v zozname tém príspevok o minulej novele? Ja som mal v minulosti dojem, že niektoré témy, teda nie moje, som nevidel. Teda tak som usúdil podľa reakcií v iných témach. Reku, či sa to aj teraz nestáva. (Ak sa to stávalo).
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci
Moderátori: ekart

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora