Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Medzirezortné pripomienkovanie ukončené.

Medzirezortné pripomienkovanie ukončené. 07.01.2018 12:52 #1

Ako nepravidelný čitateľ Les & letokruhy som sa v okienku Ing. Štefana Bútora dočítal okrem iného to, že sa bude vytvárať pri ministerstve komisia pre novelizáciu zákona o pozemkových spoločenstvách. A potom neskôr to, že medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) bolo ukončené. A tak mi možnosť prispieť troškou do mlyna unikla.

Začiatky medzirezortného pripomienkového konania k akémukoľvek zákonu nie sú pre média s povinným koncesionárskym poplatkami hodné pozornosti. Na rozdiel od informácie, či si poslanci schvália zmrazenie zvyšovanie poslaneckých odmien, alebo nie. Pre tých čo to nevedia, je medzirezortné pripomienkové konanie nie je len možnosťou pre podávanie pripomienok z iných rezortov, ale aj pre každého občana. Buď jednotlivcov, alebo nejakej skupiny.

MPK podobne ako aj prijaté zákony sú teraz zverejňované na web stránke www.slov-lex.sk.
Prehľad „Najnovšie procesy v MPK“ je zúžený len 10 položiek. Pri náhodnom pozeraní tohto prehľadu som mal len malú šancu, že zaregistrujem začiatok MPK k pozemkovému spoločenstvu.
Až teraz, s krížikom po funuse, som sa dopracoval k tomu, že sa mám pohybovať v Legislatívnych procesoch. Teda v legislatívnych procesoch si zvoliť vyhľadávanie. Je možnosť voľby s jednoduchým alebo zložitým vyhľadávaním.
V decembri sa mi pošťastilo príslušný legislatívny proces nájsť hneď. Teraz by som také šťastie vzhľadom na pribudnutie nových MPK nemal.
Dopracoval som sa teda k tomu, že MPK začalo 21.8.2017 a ukončené bolo 21.9.2017.
Okrem rôznych rezortov podával svoje pripomienky aj Klub 500. To uvádzam len ako zaujímavosť.
Ďalšou zaujímavosťou bola pre mňa jedna z pripomienok Úradu geodézie , kartografie a katastra SR.
V nej žiadali predkladateľa, aby aspoň v dôvodovej správe zaujal stanovisko ...
Čudujem sa tomu. Nežiada sa od predkladateľa zmena toho, čo navrhuje, ale zmena predkladateľovho vysvetlenia prečo niečo navrhuje. To mi pripomína vtip o básnikovi, ktorý sa pýtal kritika o čom napísal báseň.
Nabudúce možno viac, ak odozvou budú reakcie svedčiace, že hodno pokračovať.
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 124
  • Získaných poďakovaní 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci
Moderátori: ekart

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora