Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Boj proti vodnej erózii v minulosti.

Boj proti vodnej erózii v minulosti. 02.02.2024 06:55 #1

Dobrý deň
Mám vypracovaný skrátený príspevok o vývoji vodnej erózii v našich podmienkach z minulosti: jednoduché ekonomicky nenáročné agrotechnické vykonávanie na svahu pestovanej plodiny brázdovanie a terasovanie.
Na príspevok chcem nadviazať odborným technicky postupom riešenia empiricky vyvrátiť inovatívnu metódu neziskovej organizácie Kvapka Rajeckej doliny. Vykonané a navrhované riešenie je neodborné a nefunkčné.Neozvali sa ,preto nemám konkrétne merania dažďa a odtoku-rozhodujúce faktory pre hydrotechnické riešenie inovatívnej metódy jama-hrádza-jama.Môžem pracovať len s predloženým prezentačným fotodokumentačným materiálom.Z nadmorskej výšky zistiť mikroklimatické pomery na lokalite a empirickými výpočtami podľa všeobecnej rovnice pôdneho zmyvu/VRPZ/ rovnica Wischmeiera-Smitha modifikovaná pre naše klimatické pomery.Na hydrotechnickom návrhu brázdovania spochybniť inovatívny návrh/VZZ/. Analýza problému je pomerne rozsiahla. Výsledkom je hydromelioračný lesotechnický návrh ochrany strží ,najmä z jednej je vyplavované už skalné podložie vo forme ejekčného kužeľa čo môže spôsobiť zosuv časti svahu nad zalesnenou stržou.
Ďakujem
Alojz Malíšek
  • AlMal
  • AlMal-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Posledná úprava: 02.02.2024 07:04 od AlMal. Dôvod: Ospravedlňujem sa: vypadlo mi hlavné slova nezisková organizácia Kvapka Rajeckej doliny. Ďakujem.
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci
Moderátori: ekart

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza

Fytofarm Merimex Pro Populo Poprad Slovenská lesnícka komora