Prihlásiť

Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik dostal Výročnú cenu revue Pamiatky a múzeá za projekt vyhlasovania významných lesníckych miest.

Doporučený Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Po ocenení rekonštrukcie drevenej vodárenskej veže v Palárikove z roku 2014 sa podnik už druhýkrát stal nositeľom vyznamenania, ktoré udeľuje uvedený špecializovaný časopis so Slovenským národným múzeom a s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky.

Cenu prevzal generálny riaditeľ podniku Marian Staník na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2018 v Slovenskej republike, ktoré sa konalo v Nitrianskej galérii. „Súčasťou našej organizácie je aj Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, ktoré je garantom projektu významných lesníckych miest," pripomenul.
Projekt odštartovali už v roku 2007, keď vyhlásili za prvé významné lesnícke miesto poľovnícky zámoček Topoľčianky. Do súčasnosti toto označenie dostalo už 49 významných lesníckych miest. Najbližšie do skupiny týchto lokalít, stavebných či technických pamiatok pribudne aj Dobročský prales. Počas 11 rokov trvania zaznamenal projekt aj edíciu dvoch úspešných publikácií, dostal logo, registrovanú ochrannú známku a bola o ňom výstava.

Porota vybrala projekt vyhlasovania významných lesníckych miest z 19 nominácií. Do užšieho výberu sa dostali projekty Odborné konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, Oživené učebnice v Múzeu mesta Bratislavy, cyklus podujatí Pohľad zblízka kolektívu autorov a SNM – Múzea Betliar a Rímske hry múzea mesta Bratislavy.

 

Prečítané: 690
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

ZSD SR: Čo najviac kvalitného dreva spracujme doma a nevyvážajme prácu za hranice

ZSD SR: Čo najviac kvalitného dreva spracujme doma a nevyvážajme prácu za…

O čom sa píše

Spracovatelia dreva na Slovensku majú podľa slov generálneho sekretára Zväzu spracovateľov dreva SR (ZSD) Petra Zemaníka v súčasnosti veľký problém s kvalitou...

Prečítajte si viac
Lykožrút ničí lesy aj vo Francúzsku, v Európe je odhadom až 100 miliónov kubíkov kalamitného dreva

Lykožrút ničí lesy aj vo Francúzsku, v Európe je odhadom až 100…

O čom sa píše

Dlhé obdobie horúceho a suchého počasia prinieslo do východneho Francúzska najhoršie podkôrnikovú kalamity za posledných 20 rokov. Lykožrúty ničia ihličnaté...

Prečítajte si viac
Zádrhely v rokovaniach o Karpatských bukových pralesoch pokračujú

Zádrhely v rokovaniach o Karpatských bukových pralesoch pokračujú

Aktuálne

Ministerstvo životného prostredia SR v apríli tohto roka pre masmédiá vyhlásilo, že hranice Karpatských bukových pralesov budú vytýčené načas, pretože envirorezort...

Prečítajte si viac
Negatíva vývozu dreva zo Slovenska sa darí znižovať, tvrdí agrorezort

Negatíva vývozu dreva zo Slovenska sa darí znižovať, tvrdí agrorezort

O čom sa píše

V roku 2018 bolo zo Slovenska vyvezených  2 099 000 m³ surového dreva, čo bolo o 83 000 m³ viac ako v...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk