Prihlásiť

Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik dostal Výročnú cenu revue Pamiatky a múzeá za projekt vyhlasovania významných lesníckych miest.

Doporučený Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Po ocenení rekonštrukcie drevenej vodárenskej veže v Palárikove z roku 2014 sa podnik už druhýkrát stal nositeľom vyznamenania, ktoré udeľuje uvedený špecializovaný časopis so Slovenským národným múzeom a s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky.

Cenu prevzal generálny riaditeľ podniku Marian Staník na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2018 v Slovenskej republike, ktoré sa konalo v Nitrianskej galérii. „Súčasťou našej organizácie je aj Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, ktoré je garantom projektu významných lesníckych miest," pripomenul.
Projekt odštartovali už v roku 2007, keď vyhlásili za prvé významné lesnícke miesto poľovnícky zámoček Topoľčianky. Do súčasnosti toto označenie dostalo už 49 významných lesníckych miest. Najbližšie do skupiny týchto lokalít, stavebných či technických pamiatok pribudne aj Dobročský prales. Počas 11 rokov trvania zaznamenal projekt aj edíciu dvoch úspešných publikácií, dostal logo, registrovanú ochrannú známku a bola o ňom výstava.

Porota vybrala projekt vyhlasovania významných lesníckych miest z 19 nominácií. Do užšieho výberu sa dostali projekty Odborné konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, Oživené učebnice v Múzeu mesta Bratislavy, cyklus podujatí Pohľad zblízka kolektívu autorov a SNM – Múzea Betliar a Rímske hry múzea mesta Bratislavy.

 

Prečítané: 278
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Bránia lesy pred ťažbou uhlia

Bránia lesy pred ťažbou uhlia

O čom sa píše

Polícia v Nemecku zatkla desiatky aktivistov, ktorí v Hambašskom lese západne od Kolína nad Rýnom odmietali opustiť svoje prístrešky v...

Prečítajte si viac
Po náučnom chodníku okolo Zverovky

Po náučnom chodníku okolo Zverovky

O čom sa píše

Štátne lesy TANAP-u vymenili staré drevené schránky na Náučnom chodníku Zverovka za nové.

Prečítajte si viac
Namiesto hríbov granáty

Namiesto hríbov granáty

O čom sa píše

V lesoch na Pezinskej Babe v okrese Pezinok sa dajú nájsť nielen hríby, ale aj munícia.

Prečítajte si viac
Lignumexpo – Les 2018

Lignumexpo – Les 2018

O čom sa píše

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre hostí od utorka do piatka tradičný tandem drevársko-lesníckych výstav.

Prečítajte si viac

17°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 80%

Vietor: 11.27 km/h

  • 21 Sep 2018 28°C 15°C
  • 22 Sep 2018 20°C 12°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk