Prihlásiť

Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik dostal Výročnú cenu revue Pamiatky a múzeá za projekt vyhlasovania významných lesníckych miest.

Doporučený Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Po ocenení rekonštrukcie drevenej vodárenskej veže v Palárikove z roku 2014 sa podnik už druhýkrát stal nositeľom vyznamenania, ktoré udeľuje uvedený špecializovaný časopis so Slovenským národným múzeom a s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky.

Cenu prevzal generálny riaditeľ podniku Marian Staník na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2018 v Slovenskej republike, ktoré sa konalo v Nitrianskej galérii. „Súčasťou našej organizácie je aj Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, ktoré je garantom projektu významných lesníckych miest," pripomenul.
Projekt odštartovali už v roku 2007, keď vyhlásili za prvé významné lesnícke miesto poľovnícky zámoček Topoľčianky. Do súčasnosti toto označenie dostalo už 49 významných lesníckych miest. Najbližšie do skupiny týchto lokalít, stavebných či technických pamiatok pribudne aj Dobročský prales. Počas 11 rokov trvania zaznamenal projekt aj edíciu dvoch úspešných publikácií, dostal logo, registrovanú ochrannú známku a bola o ňom výstava.

Porota vybrala projekt vyhlasovania významných lesníckych miest z 19 nominácií. Do užšieho výberu sa dostali projekty Odborné konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, Oživené učebnice v Múzeu mesta Bratislavy, cyklus podujatí Pohľad zblízka kolektívu autorov a SNM – Múzea Betliar a Rímske hry múzea mesta Bratislavy.

 

Prečítané: 373
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Čo pre nich znamenajú lesy

Čo pre nich znamenajú lesy

O čom sa píše

Porota vybrala víťaznú snímku celosvetovej súťaže PEFC fotografia roku 2018.

Prečítajte si viac
Príroda v susedstve

Príroda v susedstve

O čom sa píše

Národný park Poloniny a susedný Bieščadský národný park úspešne realizujú ďalší poľsko-slovenská cezhraničný projekt.

Prečítajte si viac
Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

O čom sa píše

Príďte 24. novembra na Námestie SNP do Zvolena. Lesníci tu chystajú od 10. hodiny pestrý program pre všetkých priaznivcov zeleného...

Prečítajte si viac
M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

O čom sa píše

Vedenie štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky prešetruje oznámenie o protispoločenskej činnosti.

Prečítajte si viac

1°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 83%

Vietor: 12.87 km/h

  • 17 Nov 2018 6°C -1°C
  • 18 Nov 2018 5°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk