Prihlásiť

Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik dostal Výročnú cenu revue Pamiatky a múzeá za projekt vyhlasovania významných lesníckych miest.

Doporučený Významné ocenenie pre významné lesnícke miesta

Po ocenení rekonštrukcie drevenej vodárenskej veže v Palárikove z roku 2014 sa podnik už druhýkrát stal nositeľom vyznamenania, ktoré udeľuje uvedený špecializovaný časopis so Slovenským národným múzeom a s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky.

Cenu prevzal generálny riaditeľ podniku Marian Staník na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2018 v Slovenskej republike, ktoré sa konalo v Nitrianskej galérii. „Súčasťou našej organizácie je aj Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, ktoré je garantom projektu významných lesníckych miest," pripomenul.
Projekt odštartovali už v roku 2007, keď vyhlásili za prvé významné lesnícke miesto poľovnícky zámoček Topoľčianky. Do súčasnosti toto označenie dostalo už 49 významných lesníckych miest. Najbližšie do skupiny týchto lokalít, stavebných či technických pamiatok pribudne aj Dobročský prales. Počas 11 rokov trvania zaznamenal projekt aj edíciu dvoch úspešných publikácií, dostal logo, registrovanú ochrannú známku a bola o ňom výstava.

Porota vybrala projekt vyhlasovania významných lesníckych miest z 19 nominácií. Do užšieho výberu sa dostali projekty Odborné konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, Oživené učebnice v Múzeu mesta Bratislavy, cyklus podujatí Pohľad zblízka kolektívu autorov a SNM – Múzea Betliar a Rímske hry múzea mesta Bratislavy.

 

Prečítané: 503
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Jedľa potrebuje pomoc

Jedľa potrebuje pomoc

Aktuálne

Pred 30 – 40 rokmi ju na Slovensku odpisovali kvôli obrovskému tlaku imisií, ktorý ťažko znášala. Ale ona prežila a zregenerovala...

Prečítajte si viac
Glosa: Návrh nového návštevného poriadku TANAP-u rozvíril vášne

Glosa: Návrh nového návštevného poriadku TANAP-u rozvíril vášne

O čom sa píše

Tak toto je pravé Slovensko dneška! Koľko ľudí, toľko chutí, každý háji svoje záujmy, médiá majú hody a ľudia ako vždy...

Prečítajte si viac
Životniari okresné úrady kontrolujú, pôdohospodári s nimi komunikujú

Životniari okresné úrady kontrolujú, pôdohospodári s nimi komunikujú

Aktuálne

  Ministerstvo životného prostredia SR v uplynulých dňoch zverejnilo informáciu o tom, že bude na okresných úradoch overovať a zhodnocovať dodržiavanie...

Prečítajte si viac
Lesníctvo sa vracia k včeláreniu

Lesníctvo sa vracia k včeláreniu

O čom sa píše

Lesnícka tradícia je spájaná aj s chovom včiel. Pred storočím bolo pravidlom, že pri hájovniach nechýbali včelnice a lesný med svojou chuťou...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk