Prihlásiť

Vo Zvolene slávnostne otvorili Detskú lesnícku univerzitu

V pondelok 16. októbra 2017 sa 46 šiestakov zo základných škôl vo Zvolene, v Banskej Bystrici, Badíne, Sliači a vo Vígľaši stali sa študentmi už 8. ročníka Detskej lesníckej univerzity.

Doporučený Vo Zvolene slávnostne otvorili Detskú lesnícku univerzitu

 

Slávnostné otvorenie a hneď aj prvé prednášky a zážitky odštartovali ráno o 8.30 v Národnom lesníckom centre vo Zvolene. Ako nás informovala Ing Veronika Jaloviarová za organizátorov, počas 9. mesiacov štúdia čaká malých záujemcov o les a lesníctvo nielen univerzitné prostredie, kde si môžu vyskúšať vysokoškolské štúdium, ale aj netradičné miesta výučby ako virtuálna jaskyňa, lesný sklad, či obľúbené a osvedčené miesta živého učenia v lese a arboréte.

Čo je les, čo žije a rastie v lese, čo je biodiverzita, biomasa, čo musí vedieť lesník a čo lesu škodí? To všetko sa dozvedia malí študenti prostredníctvom zaujímavých prednášok odborníkov z univerzitného a výskumného prostredia a počas zážitkového vyučovania v podobe lesnej pedagogiky.

Detskú lesnícku univerzitu v školskom roku 2017/2018 organizuje Národné lesnícke centrum Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania v spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami Slovenskej republiky, š.p., Lesmi Slovenskej republiky, š.p. a Lesníckou fakultou Technickej univerzity vo Zvolene - meste lesníctva. Jej úspešných absolventov čaká po všetkých prednáškach a aktivitách slávnostná promócia.

Mottom Detskej lesníckej univerzity je heslo, ktorého význam pochopia jej študenti prostredníctvom zážitkového učenia a vychádza z posolstva, ktoré nám zanechala jedna z najvýznamnejších osobností dejín slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie. "Zachováme lesy pre budúce generácie, lebo osud lesov je v našich rukách".

 

 

Prečítané: 1266
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Odkliatie bezzásahu?

Odkliatie bezzásahu?

O čom sa píše

Od ochrancov prírody na Slovensku počúvame zaklínadlo, že bezzásahový režim sa v iných chránených územiach Európy a sveta využíva ako manažment...

Prečítajte si viac
Lov 35 vlkov schválený v presne vymedzených územiach

Lov 35 vlkov schválený v presne vymedzených územiach

Aktuálne

Populácia vlka dravého na Slovensku je na takej úrovni, že ho možno loviť bez negatívneho dosahu na jeho populáciu. Slovensko...

Prečítajte si viac
Plánovaný výrub suchých stromov ukážu mestskí lesníci najskôr Bratislavčanom

Plánovaný výrub suchých stromov ukážu mestskí lesníci najskôr Bratislavčanom

O čom sa píše

Mestské lesy Bratislava odstránia v lese Sitina v katastri Karlovej Vsi približne 300 suchých stromov, ktoré ohrozujú návštevníkov lesoparku. Mestská časť o tom informuje...

Prečítajte si viac
Inšpekcia životného prostredia dala za pravdu lesníkom

Inšpekcia životného prostredia dala za pravdu lesníkom

Aktuálne

Podozrenie na porušenie zákona o ochrane prírody sa napokon nepotvrdilo. Podnet, ktorý v súvislosti s odstraňovaním suchých stromov v Kôprovej doline podala občianska iniciatíva...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk