Prihlásiť

Vo Zvolene slávnostne otvorili Detskú lesnícku univerzitu

V pondelok 16. októbra 2017 sa 46 šiestakov zo základných škôl vo Zvolene, v Banskej Bystrici, Badíne, Sliači a vo Vígľaši stali sa študentmi už 8. ročníka Detskej lesníckej univerzity.

Doporučený Vo Zvolene slávnostne otvorili Detskú lesnícku univerzitu

 

Slávnostné otvorenie a hneď aj prvé prednášky a zážitky odštartovali ráno o 8.30 v Národnom lesníckom centre vo Zvolene. Ako nás informovala Ing Veronika Jaloviarová za organizátorov, počas 9. mesiacov štúdia čaká malých záujemcov o les a lesníctvo nielen univerzitné prostredie, kde si môžu vyskúšať vysokoškolské štúdium, ale aj netradičné miesta výučby ako virtuálna jaskyňa, lesný sklad, či obľúbené a osvedčené miesta živého učenia v lese a arboréte.

Čo je les, čo žije a rastie v lese, čo je biodiverzita, biomasa, čo musí vedieť lesník a čo lesu škodí? To všetko sa dozvedia malí študenti prostredníctvom zaujímavých prednášok odborníkov z univerzitného a výskumného prostredia a počas zážitkového vyučovania v podobe lesnej pedagogiky.

Detskú lesnícku univerzitu v školskom roku 2017/2018 organizuje Národné lesnícke centrum Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania v spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami Slovenskej republiky, š.p., Lesmi Slovenskej republiky, š.p. a Lesníckou fakultou Technickej univerzity vo Zvolene - meste lesníctva. Jej úspešných absolventov čaká po všetkých prednáškach a aktivitách slávnostná promócia.

Mottom Detskej lesníckej univerzity je heslo, ktorého význam pochopia jej študenti prostredníctvom zážitkového učenia a vychádza z posolstva, ktoré nám zanechala jedna z najvýznamnejších osobností dejín slovenského lesníctva Jozef Dekret Matejovie. "Zachováme lesy pre budúce generácie, lebo osud lesov je v našich rukách".

 

 

Prečítané: 1172
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Na 18. Dni stromu bolo 20 000 ľudí

Na 18. Dni stromu bolo 20 000 ľudí

O čom sa píše

V sobotu 13. júla 2019 sa v Čiernom Balogu na jednom z najvýznamnejších lesníckych podujatí u nás, nazvanom príznačne Deň stromu, zúčastnilo podľa...

Prečítajte si viac
Poškodenia stromov pri približovaní dreva sú včas a účinne ošetrované

Poškodenia stromov pri približovaní dreva sú včas a účinne ošetrované

O čom sa píše

Pri pestovaní druhovo, vekovo a priestorovo rozmanitého lesa prírode blízkym spôsobom a vo výberkovom lese dochádza podľa kritikov po vyťažení cieľových stromov...

Prečítajte si viac
Lesníci a včelári oživia chov včiel v lesoch

Lesníci a včelári oživia chov včiel v lesoch

Aktuálne

Na včerajšom Dni stromu v Čiernom Balogu podpísali predstavitelia š.p. LESY SR a Slovenského zväzu včelárov za prítomnosti ministerky pôdohospodárstva a rozvoja...

Prečítajte si viac
Vlkári chcú dočasne zastaviť ťažbu dreva, ministerka Matečná varuje pred väčšími škodami

Vlkári chcú dočasne zastaviť ťažbu dreva, ministerka Matečná varuje pred väčšími škodami

Aktuálne

Za úbytok lesov na Slovensku môže zmena klímy. Veľké množstvo najmä smrekových porastov nedokáže odolávať náporu veterných smrští, sucha či...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk