Prihlásiť

V Tatrách hasia lesný požiar

Pre požiar lesa v oblasti Kežmarských Žľabov vo Vysokých Tatrách museli vo štvrtok z turistických chodníkov evakuovať 800 až 1 200 ľudí.

Doporučený tvnoviny.sk tvnoviny.sk

Požiar, ktorý zasiahol plochu okolo 30 hektárov, sa stále nepodarilo lokalizovať. Situáciu komplikuje neprístupný terén a silnejúci vietor. Uviedla po príchode na miesto ministerka vnútra Denisa Saková. Doplnila, že požiar v súčasnosti hasí 50 hasičov a dva vrtuľníky. Informovala o tom TV Markíza.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR apeluje na turistov vo Vysokých Tatrách, aby sa vyhýbali lokalite požiaru. „Výstraha platí pre lokality Tatranská Kotlina, Kežmarské Žľaby, na chodníku v smere na Chatu Plesnivec a v Doline siedmich prameňov. Výstraha platí nielen pre turistov, ale aj pre leteckých športovcov," uvádza sa v stanovisku ministerstva. 

„V lokalite sa pripravuje evakuácia všetkých turistov z turistických chodníkov, ktorých do bezpečia odvedú horskí záchranári,“ informujú hasiči.  Do terénu vyštartovali aj horskí záchranári, aby usmerňovali turistov, ktorí by sa mohli ocitnúť v blízkosti požiaru.

Na likvidácii požiaru sa podieľajú aj vojaci z Vrtuľníkového krídla Prešov. Na hasenie nasadili vrtuľník Mi-17 s bambi vakom a poskytli cisternu s palivom," informovala hovorkyňa ministra obrany Danka Capáková.

Požiar Lesov mesta Kežmarok zasiahol plochu v 4. a 5. stupni ochrany prírody.

 

Prečítané: 914
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Kuriozita: Odborníkov chcú kontrolovať pri nahlasovaní náhodnej ťažby laici

Kuriozita: Odborníkov chcú kontrolovať pri nahlasovaní náhodnej ťažby laici

Aktuálne

Novela zákona o lesoch, platná od 1. januára tohto roka, sprísnila pre obhospodarovateľov lesov podmienky nahlasovania náhodnej ťažby. Obhospodarovateľ lesa alebo...

Prečítajte si viac
Názor: "Vysoká" matematika alebo vífíl kostet díses špás...

Názor: "Vysoká" matematika alebo vífíl kostet díses špás...

Aktuálne

Týmto príspevkom asi nepoviem nič, čo by už dávno nebolo známe. Som ale presvedčený, že pripomenúť si trochu raticovej matematiky...

Prečítajte si viac
Cirkevní lesníci sa o dlhodobo neudržiavané plochy môžu starať ako o les. Komplikované papierovačky trvali rok

Cirkevní lesníci sa o dlhodobo neudržiavané plochy môžu starať ako o les…

Aktuálne

Lesníci zo spoločnosti PRO POPULO Poprad s r.o., obhospodarujúcej lesy Spišského biskupstva, sa rozhodli požiadať o zaradenie vyše 107 hektárov pozemkov, ktoré...

Prečítajte si viac
Drobní vlastníci lesov: zjednodušte byrokratické procesy a posuňte peniaze tam, kam patria

Drobní vlastníci lesov: zjednodušte byrokratické procesy a posuňte peniaze tam, kam patria

O čom sa píše

V rubrike Neštátne lesy v časopise LES&Letokruhy zverejníme skúsenosti drobných vlastníkov lesných pozemkov z obce Súľov – Hradná v okrese Bytča, hospodáriacich v porastoch...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk