Prihlásiť

Sovy odleteli na Oravu

Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už štrnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa stali školáci z Oravy.

Doporučený Sovy odleteli na Oravu

V kategórii mladších žiakov dosiahli najvyšší počet bodov piataci z Vitanovej, spomedzi starších žiakov sa tentokrát najviac darilo ôsmakom z obce Liesek.
O čo najlepšie umiestnenie bojovalo v priestoroch Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici 18 trojčlenných družstiev zo základných škôl od Oravy až po Pieniny. Desať v kategórii mladších a osem v kategórii starších žiakov. Najskôr absolvovali vedomostný test s otázkami zameranými na témy ako živočíšne endemity, glaciálne relikty, lykožrút či horopis Tatier. Vzápätí ich čakali „poznávačky" drevín, živočíchov a hornín, ku ktorým tento rok pribudol aj opis požerku lykožrúta. Na záver porotcom prostredníctvom prezentácií priblížili, čo sa počas školského roka naučili o Tatrách na vyučovacích hodinách so svojimi lesnými pedagógmi. Zatiaľ čo mladší žiaci vytiahli postery, starší sa spoľahli na počítače.
V kategórii mladších žiakov u porotcov najviac zabodovalo družstvo piatakov zo základnej školy vo Vitanovej, ktoré pracovalo pod vedením pani učiteľky Martiny Žemličkovej a lesného pedagóga Zdena Fendeka z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhí skončili piataci zo Zuberca a tretie miesto patrilo tretiakom a štvrtákom z Vyšných Hágov.
V kategórii starších žiakov si drevenú sošku Putovnej sovy vybojovalo družstvo ôsmakov z Liesku, ktoré si cenu pre víťaza prevzalo spolu s pani učiteľkou Michaelou Janckulíkovou a lesným pedagógom Radoslavom Michalcom z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhé miesto obsadili siedmaci z Trstenej a tretie šiestaci z Veľkej Lomnice.

 

Prečítané: 403
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Jedľa potrebuje pomoc

Jedľa potrebuje pomoc

Aktuálne

Pred 30 – 40 rokmi ju na Slovensku odpisovali kvôli obrovskému tlaku imisií, ktorý ťažko znášala. Ale ona prežila a zregenerovala...

Prečítajte si viac
Glosa: Návrh nového návštevného poriadku TANAP-u rozvíril vášne

Glosa: Návrh nového návštevného poriadku TANAP-u rozvíril vášne

O čom sa píše

Tak toto je pravé Slovensko dneška! Koľko ľudí, toľko chutí, každý háji svoje záujmy, médiá majú hody a ľudia ako vždy...

Prečítajte si viac
Životniari okresné úrady kontrolujú, pôdohospodári s nimi komunikujú

Životniari okresné úrady kontrolujú, pôdohospodári s nimi komunikujú

Aktuálne

  Ministerstvo životného prostredia SR v uplynulých dňoch zverejnilo informáciu o tom, že bude na okresných úradoch overovať a zhodnocovať dodržiavanie...

Prečítajte si viac
Lesníctvo sa vracia k včeláreniu

Lesníctvo sa vracia k včeláreniu

O čom sa píše

Lesnícka tradícia je spájaná aj s chovom včiel. Pred storočím bolo pravidlom, že pri hájovniach nechýbali včelnice a lesný med svojou chuťou...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk