Prihlásiť

Sovy odleteli na Oravu

Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už štrnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa stali školáci z Oravy.

Doporučený Sovy odleteli na Oravu

V kategórii mladších žiakov dosiahli najvyšší počet bodov piataci z Vitanovej, spomedzi starších žiakov sa tentokrát najviac darilo ôsmakom z obce Liesek.
O čo najlepšie umiestnenie bojovalo v priestoroch Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici 18 trojčlenných družstiev zo základných škôl od Oravy až po Pieniny. Desať v kategórii mladších a osem v kategórii starších žiakov. Najskôr absolvovali vedomostný test s otázkami zameranými na témy ako živočíšne endemity, glaciálne relikty, lykožrút či horopis Tatier. Vzápätí ich čakali „poznávačky" drevín, živočíchov a hornín, ku ktorým tento rok pribudol aj opis požerku lykožrúta. Na záver porotcom prostredníctvom prezentácií priblížili, čo sa počas školského roka naučili o Tatrách na vyučovacích hodinách so svojimi lesnými pedagógmi. Zatiaľ čo mladší žiaci vytiahli postery, starší sa spoľahli na počítače.
V kategórii mladších žiakov u porotcov najviac zabodovalo družstvo piatakov zo základnej školy vo Vitanovej, ktoré pracovalo pod vedením pani učiteľky Martiny Žemličkovej a lesného pedagóga Zdena Fendeka z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhí skončili piataci zo Zuberca a tretie miesto patrilo tretiakom a štvrtákom z Vyšných Hágov.
V kategórii starších žiakov si drevenú sošku Putovnej sovy vybojovalo družstvo ôsmakov z Liesku, ktoré si cenu pre víťaza prevzalo spolu s pani učiteľkou Michaelou Janckulíkovou a lesným pedagógom Radoslavom Michalcom z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhé miesto obsadili siedmaci z Trstenej a tretie šiestaci z Veľkej Lomnice.

 

Prečítané: 255
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

O čom sa píše

Príďte 24. novembra na Námestie SNP do Zvolena. Lesníci tu chystajú od 10. hodiny pestrý program pre všetkých priaznivcov zeleného...

Prečítajte si viac
M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

O čom sa píše

Vedenie štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky prešetruje oznámenie o protispoločenskej činnosti.

Prečítajte si viac
LES & Letokruhy NOVEMBER 2018

LES & Letokruhy NOVEMBER 2018

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY NOVEMBER 2018, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Elektronické aukcie dreva

Elektronické aukcie dreva

O čom sa píše

Lesy Slovenskej republiky pripravili elektronické aukcie dreva na IV. kvartál, uskutočnia sa 16. novembra 2018.  

Prečítajte si viac

0°C

SR - aktuálne počasie

Přev.jasno

Vlhkosť: 88%

Vietor: 12.87 km/h

  • 16 Nov 2018 8°C 0°C
  • 17 Nov 2018 6°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk