Prihlásiť

Sovy odleteli na Oravu

Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už štrnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa stali školáci z Oravy.

Doporučený Sovy odleteli na Oravu

V kategórii mladších žiakov dosiahli najvyšší počet bodov piataci z Vitanovej, spomedzi starších žiakov sa tentokrát najviac darilo ôsmakom z obce Liesek.
O čo najlepšie umiestnenie bojovalo v priestoroch Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici 18 trojčlenných družstiev zo základných škôl od Oravy až po Pieniny. Desať v kategórii mladších a osem v kategórii starších žiakov. Najskôr absolvovali vedomostný test s otázkami zameranými na témy ako živočíšne endemity, glaciálne relikty, lykožrút či horopis Tatier. Vzápätí ich čakali „poznávačky" drevín, živočíchov a hornín, ku ktorým tento rok pribudol aj opis požerku lykožrúta. Na záver porotcom prostredníctvom prezentácií priblížili, čo sa počas školského roka naučili o Tatrách na vyučovacích hodinách so svojimi lesnými pedagógmi. Zatiaľ čo mladší žiaci vytiahli postery, starší sa spoľahli na počítače.
V kategórii mladších žiakov u porotcov najviac zabodovalo družstvo piatakov zo základnej školy vo Vitanovej, ktoré pracovalo pod vedením pani učiteľky Martiny Žemličkovej a lesného pedagóga Zdena Fendeka z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhí skončili piataci zo Zuberca a tretie miesto patrilo tretiakom a štvrtákom z Vyšných Hágov.
V kategórii starších žiakov si drevenú sošku Putovnej sovy vybojovalo družstvo ôsmakov z Liesku, ktoré si cenu pre víťaza prevzalo spolu s pani učiteľkou Michaelou Janckulíkovou a lesným pedagógom Radoslavom Michalcom z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhé miesto obsadili siedmaci z Trstenej a tretie šiestaci z Veľkej Lomnice.

 

Prečítané: 75
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Cena pre Mikuláša Michelčíka

Cena pre Mikuláša Michelčíka

O čom sa píše

Na Dni stromu 14.júla 2018 v Lesníckom skanzene v Čiernom Balogu 12-krát udelili Cenu Jozefa Dekreta Matejovie.

Prečítajte si viac
Medvede zbavia obojkov

Medvede zbavia obojkov

O čom sa píše

Na území Národného parku Veľká Fatra sa pohybuje minimálne päť medveďov s telemetrickými obojkami, napriek tomu, že už nevysielajú signál.

Prečítajte si viac
Zelené bankovníctvo

Zelené bankovníctvo

O čom sa píše

Prvá banka na Slovensku začala používať recyklovaný ekopapier certifikovaný PEFC.

Prečítajte si viac
LESNICTVÍ: Vrtěti kůrovcem (neviditelnypes.cz)

LESNICTVÍ: Vrtěti kůrovcem (neviditelnypes.cz)

O čom sa píše

Podle politiků a médií prochází české lesnictví nebývalými zvraty. Počátkem roku bylo ve skvělé kondici a předmětem chvalozpěvů k 25...

Prečítajte si viac

21°C

SR - aktuálne počasie

Breezy

Vlhkosť: 66%

Vietor: 46.67 km/h

  • 18 Júl 2018 26°C 19°C
  • 19 Júl 2018 26°C 19°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex