Prihlásiť

Sovy odleteli na Oravu

Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už štrnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa stali školáci z Oravy.

Doporučený Sovy odleteli na Oravu

V kategórii mladších žiakov dosiahli najvyšší počet bodov piataci z Vitanovej, spomedzi starších žiakov sa tentokrát najviac darilo ôsmakom z obce Liesek.
O čo najlepšie umiestnenie bojovalo v priestoroch Múzea TANAP-u v Tatranskej Lomnici 18 trojčlenných družstiev zo základných škôl od Oravy až po Pieniny. Desať v kategórii mladších a osem v kategórii starších žiakov. Najskôr absolvovali vedomostný test s otázkami zameranými na témy ako živočíšne endemity, glaciálne relikty, lykožrút či horopis Tatier. Vzápätí ich čakali „poznávačky" drevín, živočíchov a hornín, ku ktorým tento rok pribudol aj opis požerku lykožrúta. Na záver porotcom prostredníctvom prezentácií priblížili, čo sa počas školského roka naučili o Tatrách na vyučovacích hodinách so svojimi lesnými pedagógmi. Zatiaľ čo mladší žiaci vytiahli postery, starší sa spoľahli na počítače.
V kategórii mladších žiakov u porotcov najviac zabodovalo družstvo piatakov zo základnej školy vo Vitanovej, ktoré pracovalo pod vedením pani učiteľky Martiny Žemličkovej a lesného pedagóga Zdena Fendeka z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhí skončili piataci zo Zuberca a tretie miesto patrilo tretiakom a štvrtákom z Vyšných Hágov.
V kategórii starších žiakov si drevenú sošku Putovnej sovy vybojovalo družstvo ôsmakov z Liesku, ktoré si cenu pre víťaza prevzalo spolu s pani učiteľkou Michaelou Janckulíkovou a lesným pedagógom Radoslavom Michalcom z Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Oravice. Druhé miesto obsadili siedmaci z Trstenej a tretie šiestaci z Veľkej Lomnice.

 

Prečítané: 169
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Bránia lesy pred ťažbou uhlia

Bránia lesy pred ťažbou uhlia

O čom sa píše

Polícia v Nemecku zatkla desiatky aktivistov, ktorí v Hambašskom lese západne od Kolína nad Rýnom odmietali opustiť svoje prístrešky v...

Prečítajte si viac
Po náučnom chodníku okolo Zverovky

Po náučnom chodníku okolo Zverovky

O čom sa píše

Štátne lesy TANAP-u vymenili staré drevené schránky na Náučnom chodníku Zverovka za nové.

Prečítajte si viac
Namiesto hríbov granáty

Namiesto hríbov granáty

O čom sa píše

V lesoch na Pezinskej Babe v okrese Pezinok sa dajú nájsť nielen hríby, ale aj munícia.

Prečítajte si viac
Lignumexpo – Les 2018

Lignumexpo – Les 2018

O čom sa píše

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre hostí od utorka do piatka tradičný tandem drevársko-lesníckych výstav.

Prečítajte si viac

26°C

SR - aktuálne počasie

Slnečno

Vlhkosť: 51%

Vietor: 6.44 km/h

  • 20 Sep 2018 26°C 14°C
  • 21 Sep 2018 27°C 15°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk