Prihlásiť

Salón drevostavieb 2016

Jedno z najprestížnejších nesúťažných podujatí zamerané na propagáciu moderných drevostavieb v stredoeurópskom regióne vstupuje do 11. ročníka.

Salón drevostavieb 2016 nadviaže na predchádzajúce každoročné prezentácie etablovanou česko-slovenskou prehliadkou vybraných realizovaných drevostavieb všetkých typológií za uplynulý rok na výstavisku Praha-Holešovice v dňoch 4. - 7. 2. 2016 počas odbornej výstavy Dřevostavby 2016. Premiéra výstavy Salón drevostavieb 2016 sa na Slovensku uskutoční od 26. 2. do 24. 3. 2016 v priestoroch Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave. Podujatie, nad ktorým prevzal záštitu veľvyslanec Rakúskej republiky v SR Helfried Carl, otvorí 25. 2. 2016 popoludní prednášková mozaika a nadväzujúca vernisáž. Mozaiku prezentácií uzavrie obšírnejšou prednáškou o svojej tvorbe mimoriadne vzácny hosť - rakúsky architekt Juri Troy, laureát viacerých rakúskych štátnych ocenení za progresívne drevostavby.

Aj mladí sa venujú drevu Salón drevostavieb, ktorý bol v začiatkoch výhradne českou aktivitou, sa v spolupráci zakladajúceho ateliéru Prodesi/Domesi z Prahy a slovenského spoluorganizátora Centra architektúry ARCHA matériO z Bratislavy rozvinul do hodnotného putovného podujatia, ktoré aj v aktuálnom ročníku predstaví 45 architektonicky a konštrukčne atraktívnych stavieb z dreva. Z realizácií, ktoré na prehliadku prihlásili českí a slovenskí architekti, vyberali reprezentatívnu kolekciu diel na výstavu a do katalógu k nej (Ročenka drevostavieb 2015) architekti Ľubica Fábri za SR a Pavel Horák za ČR.

- Kvalita prihlásených drevostavieb z roka na rok stúpa a my máme čoraz ťažšiu úlohu rozhodnúť o výbere. Tešíme sa, že opäť budeme môcť predstaviť nielen vydarené rodinné domy, ale aj viacero architektonicky pozoruhodných verejných budov na báze drevených konštrukcií, - povedala na margo pripravovaného ročníka Salónu drevostavieb Ľubica Fábri.
- Na výstave sa budú môcť diváci zoznámiť s novými stavbami od architektov, ktorí tu predstavujú svoje diela pravidelne už viacero rokov, ale aj s realizáciami začínajúcich mladých kolegov - z toho máme veľkú radosť a veríme, že naša aktivita osloví čoraz väčší okruh tvorcov i investorov, - uviedol architekt Pavel Horák.

Širšia verejnosť a študenti odborných SŠ a VŠ budú mať príležitosť navštíviť Salón drevostavieb 2016 a sprievodný diskusný a prednáškový odborný program k nej aj na stavebnom veľtrhu CONECO 2016 v Bratislave. V druhom polroku 2016 poputuje prehliadka drevostavieb do viacerých miest v Českej republike.
Zdroj: ASB (SK)

Naposledy zmenené: pondelok, 04 január 2016 17:02
Prečítané: 1316
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LES & Letokruhy MÁJ 2018

LES & Letokruhy MÁJ 2018

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY č. 05/2018, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Envirorezort kúpi do Tatier bambi vak

Envirorezort kúpi do Tatier bambi vak

O čom sa píše

Spoločenskú hodnotu prírody, ktorú zničil lesný požiar začiatkom mája v Tatranskom národnom parku, vyčíslili na vyše 1,3 milióna eur.

Prečítajte si viac
Drevo bude pod prísnejším dohľadom

Drevo bude pod prísnejším dohľadom

O čom sa píše

Nový zákon o uvádzaní dreva a výrobkov z dreva na vnútorný trh, ktorý má platiť od júla, prinesie prísne pokuty.

Prečítajte si viac
Fórum o lesoch povedie Slovák

Fórum o lesoch povedie Slovák

O čom sa píše

Členské štáty OSN si na svojom zasadnutí jednotne vybrali za predsedu Fóra o lesoch odborníka z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja...

Prečítajte si viac

22°C

SR - aktuálne počasie

Přev.zataženo

Vlhkosť: 44%

Vietor: 11.27 km/h

  • 21 Máj 2018 23°C 15°C
  • 22 Máj 2018 23°C 13°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex