Prihlásiť

Radšej les ako baňu

Vyše 50-tisíc ľudí protestovalo proti výrubu Hambašského lesa na západe Nemecka. Ľudia chcú zabrániť tomu, aby sa v oblasti ťažilo hnedé uhlie.

Doporučený Ilustračné foto it Ilustračné foto it

Desaťtisíce ľudí s cieľom chrániť životné prostredie, sa zišli pri Hambašskom lese neďaleko Kolína nad Rýnom. Zároveň oslávili nedávny úspech, keď nemecký súd nariadil pozastaviť výrub lesa. Ten sa snaží zlikvidovať nadnárodná spoločnosť, ktorá plánuje v oblasti ťažiť hnedé uhlie. O situácii informovala spravodajská stanica TA3 s tým, že niektorí ekologickí aktivisti nezostali len pri protestoch a už začiatkom septembra sa zabývali priamo v Hambašskom lese. V korunách stromov si postavili provizórne prístrešky. Policajti im nariadili tábor zlikvidovať. Ako dôvod uviedli riziko požiaru v ilegálnych stavbách.

Ako uviedol zástupca Policajného zboru v meste Aachen, Hambašský les je verejným priestranstvom, ktoré je sprístupnené všetkým. Ako policajti však budú stíhať zločincov, ktorí tu porušujú zákon a odstraňovať objekty, ktoré do prírody nepatria.

Energetická spoločnosť má záujem ťažiť uhlie na území s rozlohou 100 hektárov, na ktorých sa v súčasnosti rozprestiera Hambašský les. Podľa záznamov mal kedysi až 4 100 hektárov. Súd sa výrub rozhodol pozastaviť pre komplikovanosť celého prípadu.

Naposledy zmenené: streda, 10 október 2018 17:08
Prečítané: 170
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Ako sa môžu z priateľov lesa stať aj priatelia lesníkov

Ako sa môžu z priateľov lesa stať aj priatelia lesníkov

Aktuálne

Ľudia majú les radi, pretože je krásny, zelený, plný zvierat, vtákov a rastlín, popretkávaný chodníkmi a cestičkami, núkajúci počas prechádzok a výletov úžasný...

Prečítajte si viac
Nová spoločenská hra pre malých i veľkých O LESE V LESE

Nová spoločenská hra pre malých i veľkých O LESE V LESE

Aktuálne

Nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých je určená nová spoločenská hra, ktorú pripravilo pre verejnosť záujmové združenie...

Prečítajte si viac
Novela zákona vyvolala u vlastníkov lesov husiu kožu

Novela zákona vyvolala u vlastníkov lesov husiu kožu

O čom sa píše

Diskusie o hospodárení a ochrane lesov v národných parkoch pokračujú. Na sociálnych sieťach kompetentní publikujú názory a odkazy. A lesy ďalej čakajú na to, kedy...

Prečítajte si viac
Monitoringom proti nelegálnej ťažbe

Monitoringom proti nelegálnej ťažbe

O čom sa píše

Mladí programátori pracujú na riešeniach problémov, ktoré trápia obce.

Prečítajte si viac

-1°C

SR - aktuálne počasie

Oblačno

Vlhkosť: 95%

Vietor: 11.27 km/h

  • 13 Dec 2018 -1°C -4°C
  • 14 Dec 2018 1°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk