Prihlásiť

Radšej les ako baňu

Vyše 50-tisíc ľudí protestovalo proti výrubu Hambašského lesa na západe Nemecka. Ľudia chcú zabrániť tomu, aby sa v oblasti ťažilo hnedé uhlie.

Doporučený Ilustračné foto it Ilustračné foto it

Desaťtisíce ľudí s cieľom chrániť životné prostredie, sa zišli pri Hambašskom lese neďaleko Kolína nad Rýnom. Zároveň oslávili nedávny úspech, keď nemecký súd nariadil pozastaviť výrub lesa. Ten sa snaží zlikvidovať nadnárodná spoločnosť, ktorá plánuje v oblasti ťažiť hnedé uhlie. O situácii informovala spravodajská stanica TA3 s tým, že niektorí ekologickí aktivisti nezostali len pri protestoch a už začiatkom septembra sa zabývali priamo v Hambašskom lese. V korunách stromov si postavili provizórne prístrešky. Policajti im nariadili tábor zlikvidovať. Ako dôvod uviedli riziko požiaru v ilegálnych stavbách.

Ako uviedol zástupca Policajného zboru v meste Aachen, Hambašský les je verejným priestranstvom, ktoré je sprístupnené všetkým. Ako policajti však budú stíhať zločincov, ktorí tu porušujú zákon a odstraňovať objekty, ktoré do prírody nepatria.

Energetická spoločnosť má záujem ťažiť uhlie na území s rozlohou 100 hektárov, na ktorých sa v súčasnosti rozprestiera Hambašský les. Podľa záznamov mal kedysi až 4 100 hektárov. Súd sa výrub rozhodol pozastaviť pre komplikovanosť celého prípadu.

Naposledy zmenené: streda, 10 október 2018 17:08
Prečítané: 115
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

100 rokov spoločného obhospodarovania lesov

100 rokov spoločného obhospodarovania lesov

Aktuálne

Okrúhle jubileum vzniku Československa má nepochybne veľký význam aj v lesníckom kontexte. Slovenskí a českí lesníci si 16. a 17. októbra pripomenuli...

Prečítajte si viac
Lesný skanzen v Tisovci

Lesný skanzen v Tisovci

O čom sa píše

Mestské lesy Tisovec v spolupráci s dobrovoľníkmi vybudovali jedinečný areál na spoznávanie lesa.

Prečítajte si viac
Pre hotel rúbali nelegálne

Pre hotel rúbali nelegálne

O čom sa píše

Slovenská inšpekcia životného prostredia urobila kontrolu výstavby hotelového komplexu v blízkosti Národnej prírodnej pamiatky Vrbické pleso, v Demänovskej Doline, na...

Prečítajte si viac
Nazrite do lesníckej školy

Nazrite do lesníckej školy

O čom sa píše

V rámci Dňa Prešovského samosprávneho kraja bude 23. októbra aj deň otvorených dverí v Strednej odbornej škole lesníckej v Prešove.

Prečítajte si viac

12°C

SR - aktuálne počasie

Breezy

Vlhkosť: 62%

Vietor: 56.33 km/h

  • 24 Okt 2018 13°C 7°C
  • 25 Okt 2018 15°C 6°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk