Prihlásiť

Pokračuje podpora neformálnej envirovýchovy

Zelený vzdelávací fond sa envirorezortu osvedčil, minister Sólymos ohlásil druhý ročník.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Minister životného prostredia László Sólymos sa v Trsticiach zúčastnil na prezentácii projektu Dajme škôlke zelenú, ktorý vznikol vďaka financiám zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Envirorezort spustil aj druhé kolo podpory neziskových organizácií.

„Myšlienka Zeleného vzdelávacieho fondu je jednoduchá - prepojiť súkromný, štátny a neziskový sektor, aby sme spoločne zvýšili úroveň environmentálnej výchovy na Slovensku. Úspech prvého ročníka nám dokazuje, že sme sa vybrali správnou cestou," uviedol minister Sólymos.

Neformálnu envirovýchovu a vzdelávanie pre udržateľný rozvoj považuje rezort za kľúčové, keďže pomáhajú budovať environmentálne povedomie a vedú ku komplexnému pochopeniu vzájomných vzťahov medzi človekom a životným prostredím. Ide o rozvíjanie a najmä pochopenie nevyhnutného prechodu k udržateľnému rozvoju spoločnosti. Konkrétne cieľom projektu „Dajme škôlke zelenú" v Trsticiach je prehĺbiť vzťah detí k prírode napríklad vybudovaním náučnej záhradky, alebo pravidelnými návštevami lesa.
Partnermi prvého kola Zeleného vzdelávacieho fondu boli spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco a Nadácia VÚB a jedna súkromná osoba – pani Eulália Štefanová. Podporených bolo 25 projektov, pričom celková výška podpory predstavovala 142-tisíc eur.

„Druhý ročník spúšťame a predkladanie projektov bude možné až do 15. januára 2019,," ukončil minister Sólymos s tým, že už teraz svoju podporu vyjadrili spoločnosti spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco, Nadácia EPH., Strabag, U.S. STEEL a, Taipejská reprezentačná kancelária, pričom v súčasnosti zvažujú podporu i ďalšie spoločnosti. Celková alokácia sa predpokladá vo výške takmer 200-tisíc eur.
V novom ročníku rezort zároveň znižuje administratívnu náročnosť pri podávaní žiadostí o podporu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Oznámenie o podpore v rámci druhého ročníka je zverejnené na webovej stránke: www.zelenyvzdelavacifond.sk. Bližšie informácie poskytnú na zvf@sazp.sk alebo telefónnom čísle 048/43 74 177 a 048/ 43 74- 185.

 

Naposledy zmenené: utorok, 16 október 2018 17:37
Prečítané: 177
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Čo pre nich znamenajú lesy

Čo pre nich znamenajú lesy

O čom sa píše

Porota vybrala víťaznú snímku celosvetovej súťaže PEFC fotografia roku 2018.

Prečítajte si viac
Príroda v susedstve

Príroda v susedstve

O čom sa píše

Národný park Poloniny a susedný Bieščadský národný park úspešne realizujú ďalší poľsko-slovenská cezhraničný projekt.

Prečítajte si viac
Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

Celoslovenské stretnutie priaznivcov lesa

O čom sa píše

Príďte 24. novembra na Námestie SNP do Zvolena. Lesníci tu chystajú od 10. hodiny pestrý program pre všetkých priaznivcov zeleného...

Prečítajte si viac
M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

M. Staník: Oznámenie berieme veľmi vážne

O čom sa píše

Vedenie štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky prešetruje oznámenie o protispoločenskej činnosti.

Prečítajte si viac

1°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 82%

Vietor: 12.87 km/h

  • 17 Nov 2018 6°C -1°C
  • 18 Nov 2018 5°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk