Prihlásiť

Pokračuje podpora neformálnej envirovýchovy

Zelený vzdelávací fond sa envirorezortu osvedčil, minister Sólymos ohlásil druhý ročník.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Minister životného prostredia László Sólymos sa v Trsticiach zúčastnil na prezentácii projektu Dajme škôlke zelenú, ktorý vznikol vďaka financiám zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Envirorezort spustil aj druhé kolo podpory neziskových organizácií.

„Myšlienka Zeleného vzdelávacieho fondu je jednoduchá - prepojiť súkromný, štátny a neziskový sektor, aby sme spoločne zvýšili úroveň environmentálnej výchovy na Slovensku. Úspech prvého ročníka nám dokazuje, že sme sa vybrali správnou cestou," uviedol minister Sólymos.

Neformálnu envirovýchovu a vzdelávanie pre udržateľný rozvoj považuje rezort za kľúčové, keďže pomáhajú budovať environmentálne povedomie a vedú ku komplexnému pochopeniu vzájomných vzťahov medzi človekom a životným prostredím. Ide o rozvíjanie a najmä pochopenie nevyhnutného prechodu k udržateľnému rozvoju spoločnosti. Konkrétne cieľom projektu „Dajme škôlke zelenú" v Trsticiach je prehĺbiť vzťah detí k prírode napríklad vybudovaním náučnej záhradky, alebo pravidelnými návštevami lesa.
Partnermi prvého kola Zeleného vzdelávacieho fondu boli spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco a Nadácia VÚB a jedna súkromná osoba – pani Eulália Štefanová. Podporených bolo 25 projektov, pričom celková výška podpory predstavovala 142-tisíc eur.

„Druhý ročník spúšťame a predkladanie projektov bude možné až do 15. januára 2019,," ukončil minister Sólymos s tým, že už teraz svoju podporu vyjadrili spoločnosti spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco, Nadácia EPH., Strabag, U.S. STEEL a, Taipejská reprezentačná kancelária, pričom v súčasnosti zvažujú podporu i ďalšie spoločnosti. Celková alokácia sa predpokladá vo výške takmer 200-tisíc eur.
V novom ročníku rezort zároveň znižuje administratívnu náročnosť pri podávaní žiadostí o podporu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Oznámenie o podpore v rámci druhého ročníka je zverejnené na webovej stránke: www.zelenyvzdelavacifond.sk. Bližšie informácie poskytnú na zvf@sazp.sk alebo telefónnom čísle 048/43 74 177 a 048/ 43 74- 185.

 

Naposledy zmenené: utorok, 16 október 2018 17:37
Prečítané: 255
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY JANUÁR 2019, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Poďte s nami do lesa v RTVS

Poďte s nami do lesa v RTVS

Aktuálne

V najbližších dňoch odvysiela verejnoprávna RTVS niekoľko krátkych televíznych dokumentov zo série nazvanej Poďte s nami do lesa. Ich spracovanie...

Prečítajte si viac
Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Aktuálne

Ing. Ladislav Kulla, PhD. z Odboru lesníckej politiky, ekonomiky a manažmentu lesa na Lesníckom výskumnom ústave  Národného lesníckeho centra vo Zvolene...

Prečítajte si viac

Komentár: Vidieť a byť videný

Aktuálne

Poľovníci vedia, že jedno zo základných pravidiel bezpečnej a úspešnej poľovačky znie – vidieť a byť videný. Je to zásada...

Prečítajte si viac

-2°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 80%

Vietor: 27.36 km/h

  • 03 Jan 2019 0°C -3°C
  • 04 Jan 2019 0°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk