Prihlásiť

Pokračuje podpora neformálnej envirovýchovy

Zelený vzdelávací fond sa envirorezortu osvedčil, minister Sólymos ohlásil druhý ročník.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Minister životného prostredia László Sólymos sa v Trsticiach zúčastnil na prezentácii projektu Dajme škôlke zelenú, ktorý vznikol vďaka financiám zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Envirorezort spustil aj druhé kolo podpory neziskových organizácií.

„Myšlienka Zeleného vzdelávacieho fondu je jednoduchá - prepojiť súkromný, štátny a neziskový sektor, aby sme spoločne zvýšili úroveň environmentálnej výchovy na Slovensku. Úspech prvého ročníka nám dokazuje, že sme sa vybrali správnou cestou," uviedol minister Sólymos.

Neformálnu envirovýchovu a vzdelávanie pre udržateľný rozvoj považuje rezort za kľúčové, keďže pomáhajú budovať environmentálne povedomie a vedú ku komplexnému pochopeniu vzájomných vzťahov medzi človekom a životným prostredím. Ide o rozvíjanie a najmä pochopenie nevyhnutného prechodu k udržateľnému rozvoju spoločnosti. Konkrétne cieľom projektu „Dajme škôlke zelenú" v Trsticiach je prehĺbiť vzťah detí k prírode napríklad vybudovaním náučnej záhradky, alebo pravidelnými návštevami lesa.
Partnermi prvého kola Zeleného vzdelávacieho fondu boli spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco a Nadácia VÚB a jedna súkromná osoba – pani Eulália Štefanová. Podporených bolo 25 projektov, pričom celková výška podpory predstavovala 142-tisíc eur.

„Druhý ročník spúšťame a predkladanie projektov bude možné až do 15. januára 2019,," ukončil minister Sólymos s tým, že už teraz svoju podporu vyjadrili spoločnosti spoločnosti CRH, Velux, Slovnaft, Slovalco, Nadácia EPH., Strabag, U.S. STEEL a, Taipejská reprezentačná kancelária, pričom v súčasnosti zvažujú podporu i ďalšie spoločnosti. Celková alokácia sa predpokladá vo výške takmer 200-tisíc eur.
V novom ročníku rezort zároveň znižuje administratívnu náročnosť pri podávaní žiadostí o podporu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Oznámenie o podpore v rámci druhého ročníka je zverejnené na webovej stránke: www.zelenyvzdelavacifond.sk. Bližšie informácie poskytnú na zvf@sazp.sk alebo telefónnom čísle 048/43 74 177 a 048/ 43 74- 185.

 

Naposledy zmenené: utorok, 16 október 2018 17:37
Prečítané: 365
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Mestskí lesníci v Brezne sa budú starať aj o daniele a ryby

Mestskí lesníci v Brezne sa budú starať aj o daniele a ryby

O čom sa píše

Ako informovala spravodajská televízia TA3, Mesto Brezno sa púšťa do netradičného projektu. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili návrh na odkúpenie necelých...

Prečítajte si viac
Glosa: Bez rešpektu

Glosa: Bez rešpektu

Aktuálne

Miestni farmári u nás sa rozhodli starostlivo obrobené a vysiate lány poľnohospodárskych plodín oplotiť dva metre vysokým pletivom, aby ich uchránili pred...

Prečítajte si viac
Národné lesnícke centrum skrášľuje svoje okolie

Národné lesnícke centrum skrášľuje svoje okolie

Aktuálne

Z iniciatívy Referátu komunikácie a marketingu Národného lesníckeho centra vo Zvolene sa v utorok 16. apríla zapojilo do akcií „Spolu vyzbierame/urobíme viac...

Prečítajte si viac
Vojenskí lesníci pomôžu sociálne slabším aj mladým lesným porastom. Kúpia briketovaciu linku

Vojenskí lesníci pomôžu sociálne slabším aj mladým lesným porastom. Kúpia briketovaciu linku

Aktuálne

Vojenské lesy a majetky š. p. (VLM) spravujú lesný majetok štátu vo vojenských obvodoch, slúžiacich na zabezpečenie obrany našej krajiny. Súčasťou...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk