Prihlásiť

Otvorili ďalší náučný chodník

V Bystričanoch slávnostne sprístupnili nový lesnícky náučný chodník, ktorý spája miestnu časť Chalmová a vrch Malý Ľubín.

Doporučený Otvorili ďalší náučný chodník

Chodník vybudoval Odštepný závod Prievidza Lesov SR v spolupráci s obcou Bystričany a Loveckým spolkom Ľubín. Trasu lemujú infotabule venované trvalo udržateľnému obhospodarovaniu lesov, poznávaniu miestnych drevín, ochrane prírody a poľovníctvu. Lesy SR vybudovali na Slovensku už desiatky náučných chodníkov. Každý je niečim špecifický. Nielen tým, v akom prostredí sa nachádza, ale aj svojím zameraním. Tento približuje verejnosti prírodnú lokalitu a jedinečnosť tunajších lesostepných spoločenstiev, ako aj históriu Chalmovej a jej okolia.
Budovanie lesníckych náučných chodníkov je aj súčasťou aktivít lesnej pedagogiky. Na slávnostnom otvorení vystúpila Detská ľudová hudba spod Rokoša. Popoludní bola na programe slávnostná bohoslužba spojená s požehnaním neďalekej kaplnky sv. Huberta na lúke pod Ľubínom.

Prečítané: 269
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Na pamiatku obetí leteckej havárie

Na pamiatku obetí leteckej havárie

O čom sa píše

Vojenské lesy a majetky, š.p., obnovujú pietne miesto na vrchu Borsó pri maďarskej obci Hejce.

Prečítajte si viac
Spolupráca má tradíciu a pokračuje

Spolupráca má tradíciu a pokračuje

O čom sa píše

Slovenskí a českí lesníci si na Sliači a v Čiernom Balogu pripomenuli 100. výročie vzniku Česko-Slovenska historicky najväčším stretnutím a...

Prečítajte si viac
Lesníci upozorňujú turistov

Lesníci upozorňujú turistov

O čom sa píše

V Doline Kežmarskej Bielej vody v TANAP-e rátajte s obchádzkou.

Prečítajte si viac
Ocenili zelené projekty v prospech krajiny

Ocenili zelené projekty v prospech krajiny

O čom sa píše

Ministerstvo životného prostredia udelilo v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018.

Prečítajte si viac

12°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 73%

Vietor: 16.09 km/h

  • 19 Okt 2018 18°C 6°C
  • 20 Okt 2018 17°C 7°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk