Prihlásiť

O roklinu Kyseľ je rok po otvorení nevšedný záujem

Správa Národného parku Slovenský raj sprístupnila pred rokom roklinu Kyseľ, ktorú v minulosti zasiahol ničivý požiar. Turisti do nej môžu vkročiť po dlhých 40-tich rokoch, avšak len v období od 15. júna do 31. októbra.

Doporučený O roklinu Kyseľ je rok po otvorení nevšedný záujem

Vlani ju po augustovom sprístupnení navštívilo viac než desaťtisíc návštevníkov Národného parku Slovenský raj. 

„Kyseľ je skutočne momentálne najväčším hitom Slovenského raja. Tí, čo si pamätajú túto roklinu spred požiaru, sa chcú pozrieť, ako sa zmenila. Ďalších láka najmä netradičné sprístupnenie formou ferraty. Novinkou tohtoročnej sezóny je 100-metrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe. Ide zabezpečenú cestu vybavenú istiacimi fixnými lanami a železnými stúpačkami. Navštíviť ju možno individuálne, alebo si objednať na Správe Národného parku Slovenský raj sprievodcu. Prechod roklinou je možný len v jednom smere, a to zdola nahor," hovorí riaditeľ správy národného parku Tomáš Dražil.

Správa národného parku Slovenský raj upozorňuje, že na absolvovanie prechodu touto roklinou musia byť turisti vybavení ferratovým istiacim setom s tlmičom pádov, prilbou a pevnou protišmykovou obuvou. Požičať si ich môžete na Čingove, Podlesku, a najnovšie už i priamo v mestách Spišská Nová Ves a Poprad.

Zoznam miest, kde si možno set požičať a kúpiť lístok, je uvedený na internetovej stránke Správy Národného parku Slovenský raj (www.npslovenskyraj.sk)

Prečítané: 556
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LES & Letokruhy MÁJ 2018

LES & Letokruhy MÁJ 2018

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY č. 05/2018, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Envirorezort kúpi do Tatier bambi vak

Envirorezort kúpi do Tatier bambi vak

O čom sa píše

Spoločenskú hodnotu prírody, ktorú zničil lesný požiar začiatkom mája v Tatranskom národnom parku, vyčíslili na vyše 1,3 milióna eur.

Prečítajte si viac
Drevo bude pod prísnejším dohľadom

Drevo bude pod prísnejším dohľadom

O čom sa píše

Nový zákon o uvádzaní dreva a výrobkov z dreva na vnútorný trh, ktorý má platiť od júla, prinesie prísne pokuty.

Prečítajte si viac
Fórum o lesoch povedie Slovák

Fórum o lesoch povedie Slovák

O čom sa píše

Členské štáty OSN si na svojom zasadnutí jednotne vybrali za predsedu Fóra o lesoch odborníka z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja...

Prečítajte si viac

22°C

SR - aktuálne počasie

Přev.zataženo

Vlhkosť: 44%

Vietor: 11.27 km/h

  • 21 Máj 2018 23°C 15°C
  • 22 Máj 2018 23°C 13°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex