Prihlásiť

Milióny aj pre lesníkov

Slovenskí prvovýrobcovia, spracovatelia potravín a lesníci získajú desiatky miliónov eur, ktoré by inak vyšli navnivoč ako nevyčerpané prostriedky aktuálneho programovacieho obdobia Programu rozvoja vidieka SR. Agrorezort ich presmeruje po hĺbkovom prehodnotení aktuálneho programu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva pôdohospodárstva SR Vladimír Machalík. Správu agentúra zverejnila na svojej stránke WebNoviny.sk.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

 „Vážime si mozole všetkých tvrdo pracujúcich a poctivých pôdohospodárov. Po detailných analýzach prostriedkov v II. pilieri Programu rozvoja vidieka SR sa nám podarilo získať zdroje v objeme 45 miliónov eur, ktoré presmerujeme našim pôdohospodárom na efektívne opatrenia. Tieto nedočerpané prostriedky, ktoré boli nesprávne nastavené predchádzajúcimi vládami, tak využijeme v prospech našej potravinovej sebestačnosti a pre zdravšie životné prostredie na Slovensku,“ uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

Ako ďalej uvádza agentúra SITA, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v týchto dňoch intenzívne pracovalo na detailných hĺbkových analýzach prostriedkov z Európskej únie, aby našlo možné rezervy a zabezpečilo ich najefektívnejšie využitie. Experti agrorezortu podľa Vladimíra Machalíka zvažovali a prepočítavali rôzne alternatívy využitia európskych financií, pričom toto riešenie identifikovali ako najlepšie pre pôdohospodárstvo na Slovensku, občanov i krajinu.

 „Aj tento náš krok ukazuje, že budeme podporovať poctivých pôdohospodárov, ktorí prinášajú našej krajine skutočný úžitok. Časy neslávne známych mulčovačov, ktorí brali podpory za ničnerobenie skončili. Presmerovanie týchto prvých desiatok miliónov eur je symbolom toho, ako plánujeme nastaviť nové programovacie obdobie Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Efektívne, s dôrazom na potravinovú sebestačnosť, ochranu životného prostredia a v prospech poctivých pôdohospodárov vo všetkých sektoroch,“ dodal prvý štátny tajomník agrorezortu Martin Fecko.

 

Prečítané: 2027
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Separujú drevný odpad

Separujú drevný odpad

O čom sa píše

Separovať možno nielen papier, plasty, sklo, použité oleje a elektroodpad, ale aj odpad z dreva. Mesto Bánovce nad Bebravou v spolupráci...

Prečítajte si viac
Reakcia priameho aktéra na dve medializované lesnícke kauzy: Už nemôžem mlčať!

Reakcia priameho aktéra na dve medializované lesnícke kauzy: Už nemôžem mlčať!

O čom sa píše

Doba je zlá. Zvykne sa hovoriť, keď vám život neplynie tak, ako by ste si priali. No nie doba je...

Prečítajte si viac
Dažďový prales mizne v Brazílii rekordnou rýchlosťou

Dažďový prales mizne v Brazílii rekordnou rýchlosťou

O čom sa píše

Odlesňovanie brazílskeho amazonského pralesa sa v prvej polovici roka 2020 zvýšilo o rekordných 25 percent v porovnaní s tým istým...

Prečítajte si viac
Kontroverzný proces posudzovania a povoľovania náhodných ťažieb: Ochranári sa riadia usmernením z envirorezortu

Kontroverzný proces posudzovania a povoľovania náhodných ťažieb: Ochranári sa riadia usmernením z…

Aktuálne

Okresné úrady dostali koncom mája tohto roku Usmernenie generálnej riaditeľky sekcie ochrany prírody, biodiverzity a krajiny Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex