Prihlásiť

Lignumexpo – Les 2018

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre hostí od utorka do piatka tradičný tandem drevársko-lesníckych výstav.

Doporučený Ilustračné foto Ilustračné foto

Vyvrcholením najvýznamnejších medzinárodných odborných výstav na výstavisku v Nitre je 21. ročník medzinárodného veľtrhu strojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel Lignumexpo a 17. ročník lesníckej výstavy Les. Spoluorganizujú ich Zväz spracovateľov dreva SR a Lesy SR š.p. Banská Bystrica.

Dvojročný cyklus pozdvihol úroveň prehliadky a zvýrazňuje jej odbornosť prostredníctvom sprievodných podujatí. Súťaží sa pri tejto príležitosti aj o Cenu Lignumexpo 2018 v šiestich kategóriách: Lesné hospodárstvo, Lesnícke stroje a zariadenia, Stroje na obrábanie a tvárnenie dreva, Ručné stroje a náradie, Technológie a stroje na povrchovú úpravu, Materiály pre výrobu nábytku a stavebno-stolárskych a ostatných výrobkov z dreva.
Rozsah výstavy, podobne ako pred dvoma rokmi v pavilónoch A, B, F a na voľnej ploche E, zaberá viac ako dvanásťtisíc metrov štvorcových a svoju účasť opäť prisľúbili významné slovenské i zahraničné firmy. Nový projektový manažér veľtrhu Ing. Ondrej Vaňo potvrdil, že pri zachovaní cien z roku 2010 si vystavovatelia môžu priniesť rozsiahlejšiu expozíciu.
Predchádzajúci 20. ročník veľtrhu Lignumexpo v roku 2016 prilákal navýstavisko špičkových svetových výrobcov strojov a zariadení z Nemecka, Rakúska, Talianska, pre spracovanie masívneho dreva a výrobu nábytku. Expozície doplnili výrobcovia z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska. Spolu sa 156 vystavovateľov prezentovalo na ploche 12 tis. m². Veľtrh si prezrelo viac ako 7600 odborných návštevníkov.

Sprievodný program nájdete na:
www.agrokomplex.sk/vystavy/lignumexpo-les-2018/detail/sprievodny-program/

Prečítané: 463
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Nová spoločenská hra pre malých i veľkých O LESE V LESE

Nová spoločenská hra pre malých i veľkých O LESE V LESE

Aktuálne

Nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých je určená nová spoločenská hra, ktorú pripravilo pre verejnosť záujmové združenie...

Prečítajte si viac
Novela zákona vyvolala u vlastníkov lesov husiu kožu

Novela zákona vyvolala u vlastníkov lesov husiu kožu

O čom sa píše

Diskusie o hospodárení a ochrane lesov v národných parkoch pokračujú. Na sociálnych sieťach kompetentní publikujú názory a odkazy. A lesy ďalej čakajú na to, kedy...

Prečítajte si viac
Monitoringom proti nelegálnej ťažbe

Monitoringom proti nelegálnej ťažbe

O čom sa píše

Mladí programátori pracujú na riešeniach problémov, ktoré trápia obce.

Prečítajte si viac
Detská dedinka z dreva

Detská dedinka z dreva

O čom sa píše

Prestížnu svetovú architektonickú súťaž RIBA 2018 vyhrala tento rok internátna škola v Brazílii.

Prečítajte si viac

3°C

SR - aktuálne počasie

Breezy

Vlhkosť: 82%

Vietor: 41.84 km/h

  • 11 Dec 2018 4°C 1°C
  • 12 Dec 2018 2°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk