Prihlásiť

Lesy SR pokračujú v odpredaji prebytočného majetku

Očakávaný zisk štátneho podniku z odpredaja nehnuteľného majetku je 2 800 000 eur.

Doporučený Ilustračné foto (https://www.bystricoviny.sk) Ilustračné foto (https://www.bystricoviny.sk)

 Lesy Slovenskej republiky budú odpredávať prebytočný majetok v súlade so smernicou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR č. 2689/2017-250 k činnosti rezortnej majetkovej komisie a jej postupe s nakladaním štátneho majetku. „Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky v roku 2018 pristupuje k predajú prebytočného dlhodobo nevyužívaného majetku, vzhľadom na fakt, že náklady podniku spojené s jeho držbou každoročne atakujú sumu 1 000 000 eur," uvádza generálny riaditeľ štátneho podniku Marian Staník a dodáva, že súčasný zoznam prebytočného majetku štátneho podniku obsahuje 2676 položiek, z toho stavby tvoria 827 položiek a pozemky 1849 položiek.

„Transparentnosť predaja majetku vo vlastníctve štátneho podniku je a bude zabezpečená postupmi predaja uvedenými v zákone č. 92/1991 Zb. o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby. Predávaný majetok je rozdelený do viacerých kategórií. Kým stavby v havarijnom stave a stavby dlhodobo nevyužívané budú predávané formou obchodnej verejnej súťaže, rovnako ako aj opustené areály, ktoré sú svojou polohou a stavom pre štátny podnik a jeho činnosť neefektívne, stavby v prospech nájomcu a stavby v prospech vlastníka pozemku sa odpredajú na základe vopred uvedených podmienok. Predaj bytov v prospech nájomníka s nájomnou zmluvou za účelom bývania bude realizovaný v súlade so smernicou ministerstva," uvádza vedúci odboru komunikácie Marián Nosáľ a dodáva, že rovnako sú stanovené podmienky týkajúce sa predaja pozemkov. „Odpredávané pozemky možno rozdeliť do štyroch skupín. Konkrétne ide o pozemky pod diaľnicami a rýchlostnými cestami, pozemky v rekreačných oblastiach pod chatami (chaty vo vlastníctve tretích osôb), pozemky pod stavbami (vo vlastníctve tretích osôb) a stavby a pozemky, ktoré sú svojou polohou a stavom pre Lesy Slovenskej republiky, š.p. nevyužiteľné."

„Z dôvodu zamedzenia vzniku ďalšieho znehodnotenia prebytočného majetku plánuje štátny podnik pristúpiť v roku 2018 k priamemu odpredaju 196 položiek prebytočného majetku v rámci vysporiadania vlastníckych vzťahov k nehnuteľnostiam. Štátny podnik plánuje odpredať 21 opustených areálov, ktoré sú polohou a stavom pre štátny podnik nezaujímavé. Ich predaj uskutočníme formou verejnej súťaže. Zisk štátneho podniku z odpredaja uvedeného nehnuteľného majetku odhadujeme na 2 800 000 eur," tlmočí rozhodnutie štátneho podniku vedúci odboru komunikácie Marián Nosáľ.

 

Naposledy zmenené: štvrtok, 08 február 2018 09:37
Prečítané: 622
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Nakukli do lesa v kultúrnom dome

Nakukli do lesa v kultúrnom dome

O čom sa píše

Výstava Nakuknime do lesa – príbehy lesa ponúkla výnimočné zážitky, poznanie i hru.

Prečítajte si viac
Lesníctvo je nástroj boja proti klimatickým zmenám

Lesníctvo je nástroj boja proti klimatickým zmenám

O čom sa píše

Európsky parlament schválil nariadenie, ktorého cieľom je zmierniť dopady klimatických zmien prostredníctvom znižovania emisií skleníkových plynov v sektore využívania pôdy...

Prečítajte si viac
Celospoločenský problém menom lykožrút

Celospoločenský problém menom lykožrút

O čom sa píše

Projekt Lesov SR nazvaný S lapačmi do lesa má zlepšiť informovanosť verejnosti o téme lykožrút.

Prečítajte si viac
O prírode a ľuďoch na filmovom plátne

O prírode a ľuďoch na filmovom plátne

O čom sa píše

Medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2018 pozýva na svoj jubilejný 45. ročník do Bratislavy a...

Prečítajte si viac

17°C

SR - aktuálne počasie

Oblačno

Vlhkosť: 73%

Vietor: 22.53 km/h

  • 24 Apr 2018 23°C 17°C
  • 25 Apr 2018 26°C 14°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex