Prihlásiť

Lesné cesty postavili nelegálne

Slovenská inšpekcia životného prostredia potvrdila, že lesná cesta v chránenom vtáčom území Muranská planina – Stolica vznikla nelegálne.

Doporučený Lesné cesty postavili nelegálne

Rakúska spoločnosť Parnas reality so sídlom v Rožňave, ktorá skúpila lesy pred viac ako piatimi rokmi od domácich, tu postavila lesnú cestu dlhú tri kilometre. Slovenská inšpekcia životného prostredia pre RTVS potvrdila porušenie zákona. Časti cesty totiž postavili na mieste druhého stupňa ochrany, časť v prvom ochrannom pásme, ktoré je domovom chráneného živočícha hlucháňa hôrneho. Pred rokom na to upozorňovalo aj lesoochranárske zoskupenie VLK. Vtedy lesný hospodár rakúskeho vlastníka lesov uviedol, že nepostavili nelegálnu cestu, ale približovaciu linku, aby mohli z lesa odstrániť poškodenú drevnú hmotu.

Momentálne je v danej lokalite zakázané ťažiť. Podľa RTVS lesy od septembra minulého roka patria novému vlastníkovi a pripravuje sa zonácia danej lokalite, takže nie je vylúčené, že sa Stolica stane súčasťou Národného parku Muránska planina.

Naposledy zmenené: pondelok, 06 august 2018 21:30
Prečítané: 491
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Tlačovka len pre „vyvolených“?

Tlačovka len pre „vyvolených“?

Aktuálne

V piatok 19. októbra sa v Banskej Bystrici uskutočnila tlačová konferencia Štátnej ochrana prírody (ŠOP) SR. Generálny riaditeľ ŠOP SR...

Prečítajte si viac
Na pamiatku obetí leteckej havárie

Na pamiatku obetí leteckej havárie

O čom sa píše

Vojenské lesy a majetky, š.p., obnovujú pietne miesto na vrchu Borsó pri maďarskej obci Hejce.

Prečítajte si viac
Spolupráca má tradíciu a pokračuje

Spolupráca má tradíciu a pokračuje

O čom sa píše

Slovenskí a českí lesníci si na Sliači a v Čiernom Balogu pripomenuli 100. výročie vzniku Česko-Slovenska historicky najväčším stretnutím a...

Prečítajte si viac
Lesníci upozorňujú turistov

Lesníci upozorňujú turistov

O čom sa píše

V Doline Kežmarskej Bielej vody v TANAP-e rátajte s obchádzkou.

Prečítajte si viac

11°C

SR - aktuálne počasie

Přev.zataženo

Vlhkosť: 62%

Vietor: 27.36 km/h

  • 21 Okt 2018 12°C 7°C
  • 22 Okt 2018 14°C 5°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk