Prihlásiť

Hudbou proti zámene pozemkov

Koncertom na námestí SNP budú občianske združenia a iniciatívy z Bratislavy, ale aj celého Slovenska, protestovať proti zámene Pečnianskeho lesa.

Pred pár dňami Okresný súd Bratislava 2 zatiaľ neprávoplatne potvrdil zámenu 24 ha lesa v Bratislave na brehu Dunaja za rovnakú výmeru na maďarsko-slovenskom pomedzí v Šiatorskej Bukovinke. Následne sa zdvihla vlna odporu voči prevodu lukratívneho lesa v širšom centre hlavného mesta na pomerne neznáme schránkové občianske združenie Človek a strom.

Viac ako 10 občianskych združení a iniciatív chce na to upozorniť širokú verejnosť koncertom. 9. decembra od 17.30 na námestí SNP v Bratislave. Výsledkom nesúhlasu sú aj početné výzvy smerované Lesom SR a.s., aby podali voči škandalóznemu rozsudku odvolanie. Podporu takémuto kroku vyjadrila aj mestská časť Petržalka. Jednohlasne schválený dokument iniciatívy Mladá Bratislava konštatuje, že mestská časť Petržalka odmieta aktivity smerujúce k predaju, zámene, či inej zmene pravej formy vlastníctva, ktorá by v praxi znamenala, že by sa Pečniansky les fakticky dostal do súkromných rúk. Mestská časť zároveň považuje za neprípustné, aby obyvatelia Petržalky, a teda aj Bratislavy, prišli o 24 ha Pečnianskeho lesa, ktorý je biotopom európskeho významu.

Koncert na podporu Pečninskeho lesa podporili a organizujú Lesoochranárske zoskupenie VLK, SOS Bratislavský hrad, OZ Hrad-Slavín, Naše Karpaty, Mladá Bratislava , OZ Bratislavské rožky, OZ Za lepšiu Kolibu, Slovenská aliancia ochrancov zvierat, Iniciatíva Zachráňme Železnú Studienku, Iniciatíva Cyklokuchyňa, Projekt Bratislava, Alojz Hlina.
tasr

Naposledy zmenené: pondelok, 04 január 2016 16:55
Prečítané: 2294
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

ÚNIA nechce, aby bol podnet na generálnu prokuratúru zametený pod koberec. Kto je zodpovedný za obrovské škody na lesných porastoch?

ÚNIA nechce, aby bol podnet na generálnu prokuratúru zametený pod koberec. Kto…

Aktuálne

ÚNIA regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska sa pripojila k podnetu na začatie trestného stíhania na neznámeho páchateľa za porušovanie...

Prečítajte si viac
Bilaterálne o rozpade smrečín a podpore lesného hospodárstva

Bilaterálne o rozpade smrečín a podpore lesného hospodárstva

Aktuálne

Zhodnotenie súčasného stavu a ďalšie možnosti rozvoja lesného hospodárstva v Českej republike a Slovenskej republike boli predmetom rokovania zástupcov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka...

Prečítajte si viac
Analytik pre SITA: Les sa stal obeťou falošného marketingu

Analytik pre SITA: Les sa stal obeťou falošného marketingu

O čom sa píše

Slovenská informační agentúra SITA dnes na svojej internetovej stránke WebNoviny.sk zverejnila rozhovor s analytikom spoločnosti Expense Reduction Analysts Petrom Bodnárom...

Prečítajte si viac
Koordinátor odbornej platformy F. Štulajter: Obhospodarovatelia lesa a spracovatelia dreva sú na jednej lodi

Koordinátor odbornej platformy F. Štulajter: Obhospodarovatelia lesa a spracovatelia dreva sú na…

Aktuálne

Koordinátor odbornej platformy ZACHRÁŇME LESNÉ BOHATSTVO SLOVENSKA a predseda PEFC Slovensko Ing. František Štulajter, CSc. na lesníckom podujatí Milión sadeníc pre...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk