Prihlásiť

Do materských škôl ide Envirominimum

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR schválilo Slovenskej agentúre životného prostredia program kontinuálneho vzdelávania s názvom Envirominimum.

Doporučený Do materských škôl ide Envirominimum

Zameraný je na zvyšovanie environmentálneho povedomia učiteľov materských škôl a rozvíjanie ich didaktických spôsobilostí pre environmentálnu výchovu. Ako zdôraznila agentúra, predškolský vek je podľa mnohých odborníkov jedným z najdôležitejších období z pohľadu vštepovania vedomostí, zručností a návykov v oblasti environmentálnej výchovy. Pedagógom z materských škôl poskytne program kontinuálneho vzdelávania možnosť vzdelávať sa v oblastiach: Človek a príroda, Človek a spoločnosť a Zdravie a pohyb, ktoré budú nasmerované do piatich tematických oblastí: Environmentálna výchova v materských školách, Zelená v materskej škole, Udržateľný rozvoj ako spôsob rozvoja detí smerom k zdravému životnému prostrediu, Rozumná spotreba v materských školách a Zdravý životný štýl. Obsahovo bude rozložený do piatich vzdelávacích dní po 7 hodín a uzavrú ho záverečné prezentácie účastníkov vzdelávania. Doba platnosti akreditácie kontinuálneho vzdelávania Envirominimum je do konca roku 2023 a za absolvovanie programu bude pedagógom priznaných 9 kreditov.

Prečítané: 271
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Sovy odleteli na Oravu

Sovy odleteli na Oravu

O čom sa píše

Víťazmi vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorú už štrnásty raz usporiadali Štátne lesy TANAP-u, sa stali školáci z Oravy.

Prečítajte si viac
Vyštudovali Detskú lesnícku univerzitu

Vyštudovali Detskú lesnícku univerzitu

O čom sa píše

Na pôde Technickej univerzity vo Zvolene mali promóciu absolventi ôsmeho ročníka Detskej lesníckej univerzity.

Prečítajte si viac
Cestovanie kedysi a dnes

Cestovanie kedysi a dnes

O čom sa píše

Na Zvolenskom zámku na to pozrie v piatok štýlovo Viliam Pichler, dekan Lesníckej fakulty TUZVO a riaditeľ Centra vedeckého turizmu.

Prečítajte si viac
Elektronické aukcie dreva

Elektronické aukcie dreva

O čom sa píše

Štátny podnik Lesy Slovenske republiky organizujú na 22. júna 2018 elektronické aukcie dreva na II. kvartál.

Prečítajte si viac

12°C

SR - aktuálne počasie

Přev.zataženo

Vlhkosť: 71%

Vietor: 28.97 km/h

  • 23 Jún 2018 19°C 12°C
  • 24 Jún 2018 19°C 13°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex