Prihlásiť

Výzva: Vaša nezabudnuteľná zalesňovačka

Aký je to pocit vidieť po rokoch mladý les, ktorý ste pomáhali vysádzať? A ako si na jarnú alebo jesennú zalesňovačku, ktorej ste boli súčasťou, s odstupom času spomínate? Čo vám z vysádzania sadeníc lesných drevín najviac utkvelo v pamäti? V akých podmienkach ste ich sadili?

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Sme presvedčení, že najmä vy starší si určite ešte radi spomeniete s úsmevom, nostalgiou, ale aj láskou v srdci na krásne chvíle, strávené v lese v spoločnosti ľudí, ktorí rovnako ako vy kopali jamky, vkladali do nich sadenice, starostlivo ich prihrabávali a pritláčali zeminou, ktorá malé stromčeky vďaka vám pevne v pôde uchopila za korienky a vlásočnice, sadili ste v prudkých svahoch, na otvorenom slnku, ale s radosťou a uspokojením z dobre vykonanej práce - pre les, prírodu. Pre človeka.

A možno po prečítaní spomienok, zážitkov a príbehov z vašich nezabudnuteľných zalesňovačiek, sa nájde viac mladých ľudí, ktorí si povedia, že aj oni chcú zažiť na čerstvom vzduchu ten úžasný pocit - sadiť novú horu pre ďalšie generácie. Byť pri tom a po rokoch vidieť, ako tá „ich“ hora krásne rastie.

Budeme radi, ak sa so skúsenosťami a zážitkami z tej vašej nezabudnuteľnej zalesňovačky  a z toho, ako dnes vnímate jej výsledok, podelíte s našimi čitateľmi na internetovej stránke Lesmedium.sk a facebookovom profile LES & Letokruhy.

Najzaujímavejšie príspevky (a uvítame aj fotografie k nim) na túto tému uverejníme v časopise LES & Letokruhy, aby sme touto formou pomohli spopularizovať najdôležitejšiu lesnícku činnosť, bez ktorej by sa nedarilo nielen zachovať, ale i ďalej zväčšovať výmeru lesov na Slovensku. Chceme takto zároveň poďakovať všetkým, ktorí aktívne prispeli a stále pomáhajú lesníkom obnovovať lesy v našej krajine.

Takže píšte nám na adresu marko@lesmedium.sk a pomôžte motivovať aj iných, aby pomohli vysádzať nové lesy. Vopred ďakujeme.

Lesu zdar!

Vydavateľstvo LESMEDIUM SK

Prečítané: 308
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LPM Ulič: Nové vedenie podá trestné oznámenie, bývalé vedenie obvinenia odmieta

LPM Ulič: Nové vedenie podá trestné oznámenie, bývalé vedenie obvinenia odmieta

Aktuálne

Štátny podnik Lesopoľnohospodársky majetok (LPM) Ulič vykonáva kontrolu hospodárenia bývalého vedenia. Odhalili sa pritom škody presahujúce milión eur. Nové vedenie...

Prečítajte si viac
Po lykožrútovi sa pustil do tatranských lesov aj tvrdoň

Po lykožrútovi sa pustil do tatranských lesov aj tvrdoň

Aktuálne

Tatranský les má po lykožrútovi smrekovom ďalšieho škodcu - tvrdoňa smrekového, ktorý ohrýza kôru mladých ihličnatých stromov - smrekov, borovíc...

Prečítajte si viac
Fabova hoľa: Bijú sa tu zákony a odskáče si to lesník

Fabova hoľa: Bijú sa tu zákony a odskáče si to lesník

O čom sa píše

V roku 2004 lesníci a ochranári riešili na Fabovej holi dilemu. Vetrová kalamita spôsobila, že obidve skupiny stáli pred kardinálnou otázkou –...

Prečítajte si viac
Odhalené zločiny v štátnom podniku LESY SR

Odhalené zločiny v štátnom podniku LESY SR

Aktuálne

Naša facebooková stránka LES & Letokruhy zverejnila včera večer ako prvá informáciu, ktorej dnes venovali veľkú pozornosť viaceré celoslovenské masmédiá:...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk