Prihlásiť

V Česku prídu o prácu tisíce lesníkov

Najväčšia lesnícka firma v Českej republike CE Wood prepustí až 2 000 z približne 4200 zamestnancov. Potvrdil to šéf spoločnosti Ivan Doubrava. Pôjde tak o jedno z najväčších prepúšaní v krajine. Dôvodom je podľa I. Doubravu politika štátneho podniku Lesy ČR, ktorý nevyhlásil včas výberové konania na lesnícke práce. Informoval o tom český denník Hospodáøské noviny. Z prieskumu Českej asociácie podnikateľov v lesnom hospodárstve však vyplýva, že z podobného dôvodu do konca roka príde v ČR o prácu v lesníctve až štyri tisíc ľudí.

Prepúšajúce firmy označujú za príčinu prepúšania oneskorenie výberových konaní na lesnícke práce, ktoré štátny podnik Lesy ČR vyhlásil až nedávno.

Zmluvy z nových tendrov majú plati od začiatku roka, ale firmy sa obávajú, že konania sa pretiahnu až do marca a že od februára nebudú ma pre ľudí prácu.

"Do podobné situace jsme se dostali už loni. Tehdy Lesy také slibovaly, že včas vyhlásí tendry. Drželi jsme se ztrátami lidi v zamìstnání, a pak jsme jich stejnì museli tisíc propustit," vysvetľuje I. Doubrava.

Podnikatelia však ubezpečujú, že akonáhle budú nové zákazky potvrdené, začnú ľudí opä prijíma.

Prečítané: 560
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

Inštitút náhodnej ťažby už nemá byť zneužívaný

Inštitút náhodnej ťažby už nemá byť zneužívaný

O čom sa píše

Generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Peter Kicko počas tlačovej konferencie ministerstva...

Prečítajte si viac
Keď povedia ochranári nie, lesníci dostanú zaplatené. Aj štátni

Keď povedia ochranári nie, lesníci dostanú zaplatené. Aj štátni

Aktuálne

Vo večerných správach verejnoprávnej televízie sa včera venovali zastaveniu náhodnej ťažby v Ľubochnianskej doline. Moderátor správ uviedol príspevok tvrdením, že inšpektori...

Prečítajte si viac
Prekáračky k zákonu o poľovníctve pokračujú

Prekáračky k zákonu o poľovníctve pokračujú

Aktuálne

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv (RPPS) SR opakovane vyzýva poslancov Národnej rady SR, aby vládou schválený zákon o poľovníctve v...

Prečítajte si viac
Komentár: Keď sa lesníci a ochranári dohodnú

Komentár: Keď sa lesníci a ochranári dohodnú

Aktuálne

Legendárny MODUS má v jednej piesni text, ktorý je založený na tom, že „keď sa raz oči dohodnú“, je z toho láska...

Prečítajte si viac

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk