Prihlásiť

Nová spoločenská hra pre malých i veľkých O LESE V LESE

Nielen pre deti a mládež, ale aj pre dospelých je určená nová spoločenská hra, ktorú pripravilo pre verejnosť záujmové združenie právnických osôb PEFC Slovensko. Lesníci tak majú v rukách ďalší nástroj, ktorý má prispieť k pochopeniu významu lesa pre spoločnosť a významu práce lesníkov pre les.

Doporučený Ilustračné foto PEFC Slovensko Ilustračné foto

Podľa informácií z PEFC Slovensko má nová hra napomôcť v úsilí vysvetľovať laickej verejnosti princípy a postupy pri obhospodarovaní lesov. Hra zábavnou formou poskytuje základné vedomosti o zákonitostiach života lesov, o ich úlohách a funkciách pri tvorbe zdravého životného prostredia (ekosystémové služby) a o podmienkach zodpovednej, plánovitej starostlivosti o les. Hráči si podľa jej tvorcov pri potulkách slovenskými lesmi vypestujú svoj vlastný les. Popritom musia dbať na plnenie všetkých jeho funkcií a zabezpečovať povinností obhospodarovateľa lesa, čo však nie je zadarmo. Zdroje získavajú predajom stromov zo svojho lesa.

Hráči si počas hry názorne uvedomia, že les nie je len drevo. Jeho súčasťou je aj viac ako 11 000 druhov rastlín a viac ako 28 000 živočíšnych druhov. Hra im pomôže pochopiť, že zelené a zdravé lesy priaznivo pôsobia na vodný režim v krajine, chránia pôdu pred eróziou, klímu pred emisiami, sú pľúcami zeme, miestom pre oddych a rekreáciu a zároveň pôsobia ako zelený lekár. Kľúčovým posolstvom hry je, že práve preto je potrebné, aby lesy ostali zachované aj pre budúce generácie.

Súčasťou hry sú aj kvízové otázky. Ich účelom je hráčov niečo naučiť, pripomenúť nadobudnuté poznatky a zrozumiteľne ich vysvetliť.

 

Naposledy zmenené: pondelok, 10 december 2018 09:52
Prečítané: 408
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY JANUÁR 2019, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Poďte s nami do lesa v RTVS

Poďte s nami do lesa v RTVS

Aktuálne

V najbližších dňoch odvysiela verejnoprávna RTVS niekoľko krátkych televíznych dokumentov zo série nazvanej Poďte s nami do lesa. Ich spracovanie...

Prečítajte si viac
Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Aktuálne

Ing. Ladislav Kulla, PhD. z Odboru lesníckej politiky, ekonomiky a manažmentu lesa na Lesníckom výskumnom ústave  Národného lesníckeho centra vo Zvolene...

Prečítajte si viac

Komentár: Vidieť a byť videný

Aktuálne

Poľovníci vedia, že jedno zo základných pravidiel bezpečnej a úspešnej poľovačky znie – vidieť a byť videný. Je to zásada...

Prečítajte si viac

-2°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 80%

Vietor: 27.36 km/h

  • 03 Jan 2019 0°C -3°C
  • 04 Jan 2019 0°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk