Prihlásiť

Bilancia neľahkého roku

V piatok 14. decembra sa v Turčianskych Tepliciach uskutočnilo rokovanie predstavenstva Slovenskej lesníckej komory. Program bol zameraný na hodnotenie uplynulého roku a posúdenie kvality spolupráce komory s lesníckymi inštitúciami a organizáciami.

Doporučený Rokovanie Predsedníctva Slovenskej lesníckej komory v Turčianskych Tepliciach Peter Gogola Rokovanie Predsedníctva Slovenskej lesníckej komory v Turčianskych Tepliciach

Predseda komory Milan Dolňan konštatoval, že lesníci majú za sebou neľahký rok, naplnený úporným bojom s podkôrnikovou kalamitou i snahou o získanie podpory verejnosti. Memorandum o spolupráci, ktoré na začiatku roku podpísalo 23 lesníckych a drevárskych inštitúcií, zväzov a firiem zatiaľ neprinieslo očakávané ovocie. Skúškou akcieschopnosti komory bola akcia Zelená kvapka krvi pre zelený les, ktorá sa uskutočnila vo Zvolene 24. novembra. Napriek drobným výhradám a pripomienkam hodnotil Dolňan akciu ako úspešnú.

V následnej diskusii vystúpili viacerí členovia predstavenstva i pozvaní hostia. Alojz Kaššák z TV relácie Halali hovoril o problémoch s prípravou relácie, vyzval zástupcov prítomných lesníckych firiem k intenzívnejšej spolupráci a naznačil optimistické očakávania od budúceho roku, v ktorom vedenie RTVS kontrahovalo dodanie a odvysielanie 20 relácií Halali.

Predseda Oblastnej lesníckej komory Banská Bystrica Igor Viszlai hovoril o pôsobení v Rade zamestnávateľov pre systém duálneho vzdelávania (RZ SDV). Predseda Oblastnej lesníckej komory Bratislava Jozef Dóczy prezentoval informácie o prebiehajúcich legislatívnych procesoch, súvisiacich s novelou Zákona o lese, Zákona o poľovníctve, Zákona o ochrane prírody a schvaľovania Envirostratégie 2030 Zelenšie Slovensko.

Na záver rokovania vyjadril doc. Jozef Konôpka názor, že lesníctvo by potrebovalo nový strategický dokument pre rozvoj lesníctva na najbližšie obdobie. Členovia predstavenstva Slovenskej lesníckej komory sa zhodli na tom, že sú pripravení prispieť k vzniku takejto stratégie.

                                                                                                                                               Peter Gogola

Naposledy zmenené: utorok, 18 december 2018 17:40
Prečítané: 396
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

LES & Letokruhy JANUÁR 2019

Aktuálne

Vychádza časopis LES & LETOKRUHY JANUÁR 2019, kliknite na odkaz a dozviete sa viac o jeho obsahu.

Prečítajte si viac
Poďte s nami do lesa v RTVS

Poďte s nami do lesa v RTVS

Aktuálne

V najbližších dňoch odvysiela verejnoprávna RTVS niekoľko krátkych televíznych dokumentov zo série nazvanej Poďte s nami do lesa. Ich spracovanie...

Prečítajte si viac
Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Nová ucelená štúdia z LVÚ NLC

Aktuálne

Ing. Ladislav Kulla, PhD. z Odboru lesníckej politiky, ekonomiky a manažmentu lesa na Lesníckom výskumnom ústave  Národného lesníckeho centra vo Zvolene...

Prečítajte si viac

Komentár: Vidieť a byť videný

Aktuálne

Poľovníci vedia, že jedno zo základných pravidiel bezpečnej a úspešnej poľovačky znie – vidieť a byť videný. Je to zásada...

Prečítajte si viac

-2°C

SR - aktuálne počasie

Jasno

Vlhkosť: 80%

Vietor: 27.36 km/h

  • 03 Jan 2019 0°C -3°C
  • 04 Jan 2019 0°C -2°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk