Prihlásiť

Drevo aj verejno-prospešné služby

Mestské lesy Košice pri príležitosti 25. výročia založenia podniku usporiadajú medzinárodnú konferenciu na tému symbióza produkčných funkcií a verejno-prospešných služieb v lesoch.

Doporučený Drevo aj verejno-prospešné služby

Obsahom konferencie, ktorá sa uskutoční 17. a 18. októbra v Historickej radnici v Košiciach, je prezentácia najnovších poznatkov a praktických skúseností pri integrovanom hospodárení v lesoch, s dôrazom na uplatňovanie zásad rovnováhy a udržateľnosti ich produkčného potenciálu pri súčasnom zabezpečení poskytovania širokej škály verejno-prospešných služieb. Konferencia je určená širokému okruhu užívateľov, správcov a vlastníkov lesa, odborným lesným hospodárom, pracovníkom štátnej správy, školstva, lesníckych inštitúcií a ostatným záujemcom.

Jej odborným garantom je prof.Dr. Ing. Viliam Pichler, dekan Lesníckej fakulty TU vo Zvolene. 

Prvý deň sa uskutočnia prednášky a diskusia, druhý deň je naplánovaná exkurzia a ukážky v teréne na území košického lesoparku, účastníci navštívia vyhliadkovú vežu a revitalizovaný areál Košického hradu, zoznámia sa s lesohospodárskymi opatreniami v porastoch na lokalite Hradová, navštívia Detskú železnicu v Čermeľskom údolí a uvidia príklady vyváženého prístupu pri uskutočňovaní viacúčelových lesohospodárskych opatrení v porastoch na lokalite Horný Bankov. Uskutoční sa aj prezentácia novovybudovanej rekreačnej infraštruktúry v rámci projektu ForSoc za spoluúčasti Nórskych fondov. Viac informácií poskytne Ing. Gabriela Adamčáková (0918 873 332, meles@meleskosice.sk).

 

Naposledy zmenené: pondelok, 08 október 2018 17:27
Prečítané: 66
(0 hlasov)

Diskusie na serveri Lesmedium.sk zostáva prístupná pre všetkých čitateľov. Pre vkladanie príspevkov je nutná registrácia pomocou e-mailu. Pravidlá diskusií na Lesmedium.sk (Kódex diskutujúceho) a stručný návod ako sa registrovať nájdete tu .

Hlavné správy

100 rokov spoločného obhospodarovania lesov

100 rokov spoločného obhospodarovania lesov

Aktuálne

Okrúhle jubileum vzniku Československa má nepochybne veľký význam aj v lesníckom kontexte. Slovenskí a českí lesníci si 16. a 17. októbra pripomenuli...

Prečítajte si viac
Lesný skanzen v Tisovci

Lesný skanzen v Tisovci

O čom sa píše

Mestské lesy Tisovec v spolupráci s dobrovoľníkmi vybudovali jedinečný areál na spoznávanie lesa.

Prečítajte si viac
Pre hotel rúbali nelegálne

Pre hotel rúbali nelegálne

O čom sa píše

Slovenská inšpekcia životného prostredia urobila kontrolu výstavby hotelového komplexu v blízkosti Národnej prírodnej pamiatky Vrbické pleso, v Demänovskej Doline, na...

Prečítajte si viac
Nazrite do lesníckej školy

Nazrite do lesníckej školy

O čom sa píše

V rámci Dňa Prešovského samosprávneho kraja bude 23. októbra aj deň otvorených dverí v Strednej odbornej škole lesníckej v Prešove.

Prečítajte si viac

12°C

SR - aktuálne počasie

Breezy

Vlhkosť: 62%

Vietor: 56.33 km/h

  • 24 Okt 2018 13°C 7°C
  • 25 Okt 2018 15°C 6°C

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk