Logo
Vytlačiť túto stránku

Banskobystrickí mestskí lesníci pripravili tábor pre deti, ktoré vyrastajú bez rodičov: Lesná pedagogika je neoddeliteľnou súčasťou ich práce

V prvý júlový týždeň spoznávali oddychujúci školáci, žijúci v Centre pre deti a rodiny Tŕnie, zákutia a krásy lesov v okolí Kordík. Pracovníci mestských lesov pre nich pripravili pestrý program, počas ktorého ich okrem iného zapojili aj do kuchárskeho umenia. Píše o tom portál Bystricoviny.sk.

Doporučený Mestskí lesníci z Banskej Bystrice s deťmi Zdroj: FB profil Ing. Jozefa Jankova Mestskí lesníci z Banskej Bystrice s deťmi

V článku uvádza, že desiatka detí z Centra pre deti a rodiny Tŕnie bola ubytovaná na chate Breziny pri obci Kordíky, ktorú spravujú Mestské lesy Banská Bystrica, s. r. o. Lesníci im hravou formou spríjemnili prázdniny a súčasne ich naučili čo najviac o prírode.

Mestskí lesníci pripravili pre prázdninujúcich školákov počas celého týždňa program v rámci aktivít lesnej pedagogiky. Učili ich spoznávať zvieratá, stromy, rastliny, ako sa majú v prírode správať či prečo je les pre nás dôležitý. Taktiež usporiadali zábavné športové súťaže a predviedli hru na lesnom rohu.

„Pre nás je podstatné, aké lesy odovzdáme budúcim generáciám. Zároveň je nesmierne dôležité, aké generácie sa o prírodu budú starať. Lesná pedagogika je preto neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou našej práce,“ povedal pre portál Bystricoviny.sk Blažej Možucha, riaditeľ Mestských lesov Banská Bystrica.

Link na celý článok:

Banskobystrickí lesníci pripravili pobytový tábor pre deti, ktoré vyrastajú bez rodičov (bystricoviny.sk)

Naposledy zmenené: piatok, 15 júl 2022 12:06
Prečítané: 350
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.