Logo
Vytlačiť túto stránku

Envirorezort má hotový zoznam zamestnancov, lesných pozemkov a stavieb, ktoré prejdú do správy národných parkov: V súčasnosti kontroluje jeho správnosť

Časť štátnych budov sa po reforme národných parkov využije na činnosť ich správy, napríklad ako kancelárie pre zamestnancov či zázemie pre lesníkov. Určia sa aj budovy vhodné na rozvoj prírodného turizmu, ubytovanie, vstupné centrá do národných parkov a propagáciu regiónu. Pre TASR to uviedlo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia SR.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Portál Teraz.sk ďalej uvádza, že envirorezort má podľa vlastných slov uzatvorený zoznam zamestnancov, lesných pozemkov a stavieb, ktoré budú od 1. apríla presunuté na správy národných parkov. "V súčasnosti sa kontroluje správnosť týchto zoznamov. Ministerstvo životného prostredia SR sa bude následne zaoberať aj presunom hmotného majetku. V rámci národných parkov zároveň ministerstvo vytvára nové príspevkové organizácie. Aktivity súvisia napríklad so zabezpečením informačnej techniky, vytvorením bankových účtov či zapojením do informačných systémov," informovalo TASR tlačové oddelenie envirorezortu.

Portál Teraz.sk dodáva, že delimitácia štátneho majetku v národných parkoch súvisí s ich schválenou reformou. Po novom ich majú namiesto lesníkov spravovať ochranári, pozemky sa tak presúvajú pod envirorezort. Prechod správy území v treťom a nižšom stupni ochrany vo vlastníctve štátu je podmienený zonáciou. Zriadenie deviatich správ národných parkov ako samostatných organizácií ochrany prírody a krajiny sa udeje k 31. marcu.

Naposledy zmenené: pondelok, 07 marec 2022 16:53
Prečítané: 1172
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.