Logo
Vytlačiť túto stránku

Poľovníci kritizujú ministra Budaja za milióny eur, rozdané počas koronakrízy na sčítanie medveďov a ochranu sysľov

Ľudia strácajú slová! Šesť miliónov eur na rátanie medveďa. A nehorázna suma na sysľa! Takto znie titulok článku, uverejného na portáli Poľovníctvo-rybárstvo.pluska.sk, ktorý sa venuje hádkam ministra Jána Budaja s poľovníkmi o tom, kto môže za stále častejšie strety človela a medveďa hnedého.

Doporučený Pod Poľanou, kde sa pasú ovce a žijú desiatky medveďov Ilustračné foto Jozef Marko Pod Poľanou, kde sa pasú ovce a žijú desiatky medveďov

Rudolf Huliak, člen prezídia Slovenskej poľovníckej komory a predseda Pozemkového spoločenstva obce Očová v článku na portáli Poľovníctvo-rybárstvo.pluska.sk hovorí. „Musel vyhasnúť jeden ľudský život na to, aby namiesto regulácie medvedej populácie na základe výsledkov genetického sčítania profesora Pauleho o premnoženej populácii medveďa zobrali ďalších 6 miliónov eur na nové sčítanie v roku 2019,“ rozohnil sa. Nie sú to jediné milióny, ktoré ministerstvo Jána Budaja rozdalo počas koronakrízy.

„Medveď ale nie je jediný tvor, na ktorom sa priživujú desiatky ľudí. Počuli ste niekedy o sysľovi, viete čím je užitočný a kde všade žije? Bratislavské regionálne ochranárske združenie dostalo počas koronakrízy na projekt Ochrana sysľa pasienkového skoro päť a pol milióna eur! A že v tomto štáte nie sú peniaze...,“ píše portál Poľovníctvo-rybárstvo.pluska.sk.

Link na celý článok:

https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/ludia-stracaju-slova-sest-milionov-eur-ratanie-medveda-nehorazna-sumu-sysla?itm_site=polovnictvoarybarstvo&itm_template=hp&itm_modul=tobox-big&itm_position=1

Prečítané: 1413
(4 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.