Logo
Vytlačiť túto stránku

Obrovský úspech petície Poľovníctvo má zmysel: Za 5 týždňov viac ako 138 000 podpisov!

Slovenská poľovnícka komora zverejnila včera na svojej internetovej stránke informáciu o doterajšej úspešnosti Petície Poľovníctvo má zmysel – za zachovanie organizovaného poľovníctva na Slovensku. Bola spustená 23. októbra 2020, teda v období zákazu vychádzania. Slovenská poľovnícka komora aktuálnou tlačovou správou upriamuje pozornosť verejnosti na skutočnosť, že za 5 týždňov boli schopní, aj napriek obmedzeniam proti šíreniu koronavírusu, vyzbierať pre záchranu organizovaného poľovníctva viac ako 123 101 podpisov na petičných hárkoch a 15 730 pod elektronickou petíciou. Spolu sme tak doposiaľ dosiahli viac ako 138 800 podpisov a petícia stále pokračuje!, konštatuje Slovenská poľovnícka komora.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

„Prezídium Slovenskej poľovníckej komory (SPK) dôsledne sledovalo v priebehu tohto roka aktivity v súvislosti s oznámenou ambíciou rezortu pôdohospodárstva, vypracovať nový vládny návrh zákona o poľovníctve. Žiaľ, všetky precízne spracované argumenty doručené vedeniu ministerstva, obhajované zástupcami SPK v pracovnej skupine pre tvorbu nového zákona, podporované väčšinou zástupcov odborných a vedeckých inštitúcií, skončili zrejme v spodnom šuplíku ministerských úradníkov.

Znenie nového zákona o poľovníctve, ktoré bolo na pokyn súčasného vedenia ministerstva (MPRV SR) posunuté do vnútrorezortného pripomienkového konania, nesie všetky znaky degradácie odborných názorov skutočných autorít a sleduje výlučne len presadenie politických záväzkov prijatých v predvolebnom období. Navyše úzka skupina osôb prostredníctvom niektorých poslancov Národnej Rady SR (NR SR,) ako aj predstaviteľov MPRV SR presadzuje, aby bez konzultácie s odbornou verejnosťou a bez akýchkoľvek analýz dopadov, boli pod rúškom hromadných noviel zákonov známych pod názvom „Kilečko 1 a 2“ presadené návrhy na zmenu tých ustanovení zákona o poľovníctve, o ktorých už Ústavný súd SR v minulosti rozhodol v prospech ich súčasného znenia. Iniciátorom týchto zmien je pritom tá istá skupina osôb, ktorá v minulosti dohnala skupinu poslancov NR SR v rovnakej veci pred Ústavný súd SR a ktorá svojimi tvrdeniami hrubo účelovo zavádza aj súčasných poslancov NR SR, členov vlády SR, vysokých štátnych úradníkov a celú verejnosť,“ uvádza sa v tlačovej správe SPK.

Link na celé znenie tejto informácie:

https://www.polovnickakomora.sk/sk/spk-aktualne/spravy-a-informacie/medialne-vystupy-spk/tlacove-spravy/2183-polovnici-vyzbierali-v-peticii-za-5-tyzdnov-138-800-podpisov.html

Prečítané: 675
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.