Logo
Vytlačiť túto stránku

Dozorná rada LESY SR upozorňuje ministra na porušovanie zákona

Členovia Dozornej rady štátneho podniku LESY SR vyzývajú ministra pôdohospodárstva SR Jána Mičovského na sfunkčnenie dozornej rady podniku. Rada totiž pre nízky počet členov nie je uznášaniaschopná a dochádza tak k porušovaniu zákona o štátnom podniku. Informáciu zverejnila Slovenská tlačová agentúra SITA na internetovej stránke WebNoviny.sk.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Navyše táto rada stále nemá zvoleného ani svojho predsedu. Informoval o tom v utorok člen Dozornej rady š.p. LESY SR Igor Viszlai. Ten spoločne s ďalšími tromi členmi rady ešte 16. októbra poslal otvorený list na ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a generálnemu riaditeľovi štátneho podniku LESY SR s požiadavkou, aby situáciu vyriešili.

„Sme volení zástupcovia zamestnancov podniku a delegovaný zástupca odborovou organizáciou a nie je nám ľahostajné, že dozorná rada ako taká si nevie a nemôže plniť povinnosti, ktoré jej zo zákona o štátnom podniku a zo štatútu dozornej rady vyplývajú,“ ozrejmili členovia dozornej rady.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja SR vidieka v reakcii na výzvu dozornej rady uviedlo, že situáciu rieši. Minulý týždeň uspel jeden uchádzač na člena rady a výberové konanie na predsedu bolo neúspešné.  

„V najbližších dňoch budú vyhlásené výberové konania na predsedu a aj na ďalších troch členov rady,“ reagovala podľa agentúry SITA hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá.

 

Prečítané: 1086
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.