Logo
Vytlačiť túto stránku

Nebezpečná práca pri ťažbe dreva: padajúci strom na Liptove usmrtil lesného robotníka

Ťažba dreva patrí podľa údajov Štatistického úradu SR medzi desať najrizikovejších zamestnaní v Slovenskej republike. Po vodičoch, nástrojároch a kovomodelároch, pracovníkoch v stavebníctve, tesároch a stolároch sú práve pilčíci najviac vystavení nebezpečenstvu pracovného úrazu, žiaľ aj so smrteľnými následkami. Po nich nasledujú povolania zvárač, poľnohospodár, kováč, inštalatér a elektromechanik.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

V piatok 28. novembra sa opäť potvrdilo, že ľudia, pracujúci v lese, sú vystavení mimoriadne vysokému riziku. Padajúci strom totiž v dopoludňajších hodinách usmrtil 56-ročného lesného robotníka, ktorý pracoval v poraste Lesnej správy Liptovská Osada. Okolnosti a príčiny tragédie vyšetruje Inšpektorát práce v Žiline. O tejto smutnej udalosti informuje na webovom portáli WebNoviny.sk agentúra SITA.

Hovorca Národného inšpektorátu práce Ladislav Kerekeš pre agentúru SITA uviedol, že v tomto roku inšpekcia zaznamenala doteraz 31 pracovných úrazov s následkom smrti, 54 pracovných úrazov s ťažkou ujmou na zdraví a 7 827 registrovaných pracovných úrazov, teda úrazov s dobou práceneschopnosti viac ako tri dni.

Jozef Marko

 

Prečítané: 523
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.