Logo
Vytlačiť túto stránku

ÚNIA: prezidentka podpísala antiprírodný zákon!

ÚNIA regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska v najnovšej aktivite dlhotrvajúceho apelu, nazvaného príznačne S-O-S volá náš súkromný les!, reaguje na informáciu, že prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o ochrane prírody a krajiny a naopak, nepodpísala novelu zákona o lesoch.

 

Doporučený Výsledok pasívneho prístupu, presadzovaného ochranármi Foto Peter Staroň Výsledok pasívneho prístupu, presadzovaného ochranármi

Predseda ÚNIE regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska Milan Ovseník v reakcii píše:

„Nádejali sme sa, že v tejto situácii prírodných disturbancií ničiacich lesy Európy konečne zavládne na Slovensku väčšia spravodlivosť a slušnosť. Musíme však o ne naďalej zvádzať zápas. Lebo so sklamaním počúvame prvotné informácie, že prezidentka Čaputová aj napriek našim prosbám, aj napriek svojej návšteve klimatického samitu v OSN podpísala "antiprírodný" zákon a zákon, ktorý definoval prírode blízke hospodárenie v lesoch poslala naspäť parlamentu na prepracovanie?! Tak pokračujeme ďalej. A budeme sa mierovou cestou domáhať spravodlivosti. A najmä slušnosti. Aj s ostatnými vlastníkmi lesov v Európe, ktorým ničia lesy blahobytný život Európanov. A v plnom znení uverejňujeme náš prosbopis, zaslaný písomne i elektronicky pani prezidentke Čaputovej, aby antiprírodný zákon vetovala“. 

Rozsiahly list je zverejnený na internetovej stránke odbornej platformy ZACHRÁŇME LESNÉ BOHATSTVO SLOVENSKA, ktorej členom je aj ÚNIA regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska. Link na článok: 

https://platformaprelesy.sk/co-robime/unia-regionalnych-zdruzeni-vlastnikov-nestatnych-lesov-slovenska-prezidentka-podpisala-antiprirodny-zakon/

 

Naposledy zmenené: štvrtok, 03 október 2019 08:16
Prečítané: 992
(1 Hlasovať)
Lesmedium. All Rights Reserved.