Logo
Vytlačiť túto stránku

Trampoty samosprávy s predajom dreva na pni

Regionálne noviny MY Novohrad zverejnili informáciu o tom, že celkovo 3 500 m³ dreva na pni zo svojich mestských lesov predá v tomto roku samospráva Rimavskej Soboty. Predaj schválili poslanci mestského zastupiteľstva na augustovom mimoriadnom zasadnutí. Bolo to na druhýkrát. A je to možno aj poučenie pre iné samosprávy, aby sa podobným trampotám s predajom dreva na pni vyhli.

Doporučený Ilustračné foto Jozef Marko Ilustračné foto Jozef Marko

Podľa informácií zverejnených v MY Novohrad totiž záujemcu o drevo vyberalo mesto už na jar vo verejnej obchodnej súťaži. Niektorým poslancom sa však vtedy nepáčilo, že nebola zverejnená v celoštátnych médiách, preto sa podľa nich nepodarilo osloviť dostatočný počet súťažiacich. Celú verejnú obchodnú súťaž teda samospráva v Rimavskej Sobote zopakovala aj s uverejnením v médiách s celoslovenskou pôsobnosťou.

"Zverejnili sme túto súťaž druhýkrát, ale dali sme do nej nie 7000, ale len 3500 kubíkov dreva," povedal pre MY Novohrad primátor Jozef Šimko, podľa ktorého objem drevnej hmoty znížili, pretože víťazná firma bude mať na ťažbu menej času. "Celková suma, ktorú sme vysúťažili, nám prinesie do pokladne zhruba 246-tisíc eur," konkretizoval primátor.

Mestské lesy Rimavská Sobota sa rozprestierajú v katastrálnych územiach Rimavskej Soboty, Tomašovej a Gemerčeka. Z ich celkovej rozlohy 1 508 hektárov je zhruba 1 456 hektárov hospodárskych lesov a približne 52 hektárov lesov osobitného určenia. Do leta 2017 ich samospráva prenajímala, posledné roky v nich už hospodári sama.

Prečítané: 635
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.