Logo
Vytlačiť túto stránku

Rekonštruujú most pri Kmeťovom vodopáde

Štátne lesy TANAP-u žiadajú návštevníkov Tatranského národného parku, ktorí počas najbližších týždňov plánujú výlet ku Kmeťovmu vodopádu v Kôprovej doline, o zvýšenú opatrnosť.

Doporučený Rekonštruujú most pri Kmeťovom vodopáde

Dôvodom je rekonštrukcia premostenia v jeho okolí. Starý drevený most, ktorý je už v zlom technickom stave, nahradia novým, opravou prejde zábradlie a vymeniť sa chystajú aj drevené zábrany, ktoré chránia okolité prírodné prostredie. V pláne je aj dláždenie turistického chodníka. Kým nebude hotové nové premostenie, ktoré bude o niečo nižšie ako to pôvodné, turistom bude slúžiť starý most. S ukončením prác sa ráta v prvej polovici augusta. Keďže letná turistická sezóna je v plnom prúde, turistov ktorí plánujú navštíviť Kmeťov vodopád v blízkosti modro značeného turistického chodníka vedúceho Kôprovou dolinou, žiadajú o zvýšenú opatrnosť pri pohybe v týchto miestach, ako aj o rešpektovanie pokynov pracovníkov, ktorí rekonštrukciu realizujú.
Tatranskí lesníci však takisto oznámili, že turisti sa opäť môžu bez obmedzení vydať červeno značeným turistickým chodníkom od Zeleného plesa cez Veľkú Svišťovku na Skalnaté pleso. Pracovníkom Ochranného obvodu Štátnych lesov TANAP-u Tatranské Matliare sa s pomocou externého dodávateľa úspešne podarilo odstrániť následky júnových prívalových dažďov. Tie na viacerých miestach magistrály pod Veľkou Svišťovkou spôsobili také škody, že pre bezpečnosť návštevníkov museli Štátne lesy TANAP-u túto obľúbenú turistickú trasu uzavrieť.
Práce na chodníku od začiatku komplikovalo daždivé počasie, ale aj nedisciplinovaní turisti, ktorí nerešpektovali uzáveru. Okrem odstránenia závalov a opravy poškodených častí chodníka pracovníci Štátnych lesov TANAP-u nainštalovali aj nové reťaze, ktoré zvýšia bezpečnosť turistov.

Prečítané: 1004
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.