Logo
Vytlačiť túto stránku

Motorkári si robia v lesoch čo chcú

Terénne motocykle a štvorkolky jazdia beztrestne v lesoch v okolí Košíc najmenej pä rokov.

Vída ich aj na území prírodnej rezervácie Vysoký vrch v lokalite Čermeľ, kde na niektorých miestach platí najvyšší stupeň ochrany. Pokutu ešte neplatil nikto. Obvodný úrad životného prostredia v Košiciach totiž kvôli tomu ešte neriešil žiadny priestupok.

Vedúca odboru prírody a krajiny Mária Krallová hovorí, že k tomu nedostali žiadny podnet. “Podľa mestskej polície jazdia tieto vozidlá prírodnou rezerváciou takou rýchlosou, že sa ich nedarí zastavi. Nie je ich možné ani identifikova podľa evidenčných čísel, lebo pred vstupom na toto územie ich demontujú,“ povedala.

Pracovníci obvodného úradu sa kvôli terénnym jazdcom niekoľkokrát stretli s mestskou políciou aj s riaditeľom pohotovostnej motorizovanej jednotky košickej krajskej polície. Krallová tvrdí, že spoločne dohodli postup, ako motorkárov z chránených území dosta. “Samozrejme ho nebudeme zverejňova,“ povedala.

Podľa nej by pomohlo, keby organizácie motocyklistov oslovili mesto a to by vyčlenilo pozemky, na ktorých by sa zriadil upravený zokruhovaný terén. Motokrosové oddiely združené v Slovenskej motocyklovej federácií, ktoré pôsobia v okolí Košíc, však odmietajú, že by ich členovia jazdili tam, kde je to zakázané. “Robia to čierni, nelicencovaní jazdci. Často máme kvôli nim problémy. My máme svoje vlastné okruhy, ktoré si upravujeme alebo si tra prenajímame,“ povedal Ondrej Štofka z motokrosového oddielu Družstevná pri Hornáde.

(KORZÁR, košický denník, 16.3.2007)

Prečítané: 713
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.