Logo
Vytlačiť túto stránku

Lesnícke dni pod Tatrami

Ako vzniká strom, pobytové znaky živočíchov a zvukové prejavy zveri sú témy prezentácií, ktoré odznejú na tohtoročných Lesníckych dňoch pod Tatrami.

Doporučený Lesnícke dni pod Tatrami


Uskutočnia sa v utorok 26. apríla na Hlavnom námestí v Kežmarku od pol deviatej rána do neskorého popoludnia. V ponúkanom programe sa dozviete viac o tom, ako sa orientovať počas túry v Tatrách a i to, že ohnisko nie je smetisko.

„Najmä malých školákov čakajú pracovné listy o stromoch, slovné prešmyčky i lesničiarske signály. To všetko a k tomu ešte rozprávanie o svojej práci pripravili pre detskú i dospelácku verejnosť lesníci zo Štátnych lesov TANAP-u a ďalších troch podtatranských lesníckych organizácií a študenti strednej lesníckej školy," informovala Lenka Burdová zo ŠL TANAP-u.

Organizátormi regionálnych Lesníckych dní 2016 v Kežmarku sú okrem Štátnych lesov TANAP-u, Mesto Kežmarok, Vojenské lesy a majetky SR, š.p., odštepný závod Kežmarok, Lesy mesta Spišská Belá, s.r.o., Lesy mesta Kežmarok a Stredná odborná škola lesnícka Jozefa Dekreta Matejovie Liptovský Hrádok. Podujatie má celoslovenský charakter, uskutoční sa jubilejný – desiaty krát. Lesnícke dni, X. ročník zelenej dekády – rastieme ďalej, ktoré sa konájú pod záštitou ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, začali v piatok 22. apríla slávnostným otvorením vo Zvolene. Pokračovali v nedeľu 24. apríla v Bratislave a v utorok 26. apríla sa okrem Kežmarku regionálny Lesnícky deň uskutoční aj v Košiciach.
Zdroj: Dnes24.sk

Prečítané: 2272
(0 hlasov)
Lesmedium. All Rights Reserved.