Prihlásiť
Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Vitajte na novom fóre!
Máte skúsenosti z lesníctva, s ktorými sa chcete podeliť?
Zaujímajú Vás názory ostatných? Zapojte sa do Fóra o lese!
Všetkých tu vítame a tešíme sa na Vaše príspevky!
Nové príspevky môžu v tejto kategórii pridávať a komentovať iba registrovaní.

TÉMA: Podiely na zisku

Podiely na zisku 07.10.2019 20:47 #1

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môže pozemkové spoločenstvo vyplatiť podiely na zisku drevom, v rovnakej hodnote ako je ich podiel a nie v peniazoch, tým podielnikov, ktorí s tým súhlasia. Ďakujem za radu
  • Jana1
  • Jana1-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Podiely na zisku 08.10.2019 16:35 #2

Podľa mňa môže. Ba ak si správne vykladám § 20

(3) Podiel člena spoločenstva,fondu a správcu na zisku a majetku sa uhrádza spôsobom,ktorý
určil člen spoločenstva, fond a správca, ktorý je uvedený v zozname členov alebo ktorý vyplýva zo
zmluvy o spoločenstve, stanov alebo rozhodnutia zhromaždenia.
,
tak, aj musí, podľa toho ako sa rozhodnú vymenovaní nezávisle od vôle ostatných.
(Predpokladám, že obidvaja máme na mysli pozemkové spoločenstvo podľa zákona 97/2013 Z.z.)
  • Vlado46
  • Vlado46-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Expert
  • Príspevkov: 110
  • Získaných poďakovaní 1
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Podiely na zisku 08.10.2019 20:51 #3

Ďakujem pekne.
  • Jana1
  • Jana1-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Nováčik
  • Príspevkov: 2
  • Karma: 0
Príspevky môžu pridávať registrovaní a prihlásení návštevníci

Naši partneri

Silvarium.cz DYAS.EU PEFC Slovakia Drevo burza LKT Trstena Fytofarm Merimex Agrokomplex.sk