Úžera
Dobrý deň,
chcel by som sa opýta riaditeľa príp. členov Dozornej rady Lesov SR dokedy budú prácu v lese získava firmy, ktoré vyhrávajú konkurzy, napriek tomu, že nemajú ani znalosti, potrebnú techniku na vykonávanie týchto prác, a preto keď dôjde ku lámaniu chleba, my čo drieme v hore, musíme na úkor seba, podporova tieto úžernícke firmy/platením provízii-doslova výpalného. Keď začínali konkurzy a my sme sa ich chceli zúčastni, museli sme doloži:
- info o technike, ktorou disponujeme,
-referencie od predchádzajúcich zamestnávateľov
-preukazy o odbornej spôsobilosti/pilčícky,strojnícky, lanovkársky kurz ... TIETO FIRMY NEPOTREBUJÚ NIÈ Z TOHO, ÈO POŽADOVALI OD NÁS. Nestačí, že ceny sú z roka na rok nižšie, ale musíme živi aj takýchto darmožráčov, ktorí z našich % trávia svoj čas na dovolenkách a poľovačkách kým my platíme leasingy na stroje a dovolenkujeme pri sušení sena pre ažné kone.
Nuz to je ta nasa demokracia...
No, to je síce pravda, ale do kedy budeme túto demokraciu trpie. Veď to len od obyčajnej slušnosti je na hony vzdialené. A čo naše deti? Èi sa majú prispôsobi?
tak to vyzerá, že áno, budú sa musie prispôsobit. V tejto dobe to nevidím inak, je to asi nutné zlo, lebo keď sa mu nepodrobíš tak zdochneš.........
bohužiaľm aj keď to neplatí vo všetkých prípadoch, je to tak.
Fajn ,že si to napísal,ale treba to adresova presne tam,kde si napísal a v odpise aj na iné miesta. Ešte jedna možnos je neda sa im najíma ,ale to by chcelo nejakú regionálnu spoluprácu.Držím palce v boji proti úžerníkom.
Konečne niekto poukázal na čierne miesto v lesníckej prevádzke. Víaz vyberového konania ide pod"normálnu cenu", najme si subdodávaeľov a tým ostanu len slzy pre plač po odpočítaní cca 20-30% z prevedených prác. Vedenie ŠP lesov SR to určite vie, ale nekoná. Natíska sa mi jedná otázka! Prečo štátny podnik nemá vlastných zamestnancov v robotníckych profesiach, ktorí zabezpečovali všetky činnosti. Nie je to náhodou v rozpore s §.
ved to je asi to jedine co mozeme robit len pisat a drzat hubu a samozrejme makat ako barevny ked chces zit a ako tak uzivit rodinu pre lesy je tento system vyhodny co usetria na nas robosoch tak si to hlavosi rozdelia medzi sebou na premiach a nam budu usi krmit ako mame robit a ako si mame kupit nove stroje a ze mame robit ako v nemecku ale zabudaju dodat ze v nemecku nerobia robosi na uzeru a hlavne su tam cenami za pracu trosku inde a v trencine chalani maju zalozeny daky spolok drevorubacov takze ak je zajem o daku spolupracu moznost je zalezi to na kazdom z nas tak prajem hodne zdaru
naučil som sa vo svojom živote že rečami nič nodosiahnem . tak som pristúpil k tomu že som bojoval o to čo som chcel dosiahnu. nevyhol som sa vulgarizmom , búchaniu po stoloch dverách zvišovaniu hlasu a podobne. zabralo a dosiahol som cieľ. netreba sa bá . ak si niekto myslí že nacistickým alebo stalinovským spôsobom nás bude okráda tak je na omyle . bojujme za naše deti , za našu budúcnos a nedávajme priestor týmto darmožráčom a samozvancom ktorý nemajú ani potuchy čo to les je . LESU ZDAR !
Aj ja mam taket skusenosti, ze kym sa cena dostala k chlapom nebola 20eur ale len12,50 eura. A este mali aj horari zakazane ich informovat o cenach
a nesmeli im ani davat robotu. A to chcu horarom a veducim Ls siahnut na premie za zle urobenu pracu ale preco ked oni si nemozu vybrat skym chcu pracovat. Take zdruzenie to nieje zly napad ale muselo by to byt na celoslovenskej urovni.Ale zo skusenosti viem ze vzdy sa najte taky co podlezie ceny a bude zdierat ludi dalej.
crapuni, hajzli ,svine. velmi dobre o tom vedia ,ved to su ich firmy.
Kolko stoji pilčinsky kurz prosím odpíšte mi na e-mail kikijako197@gmail.com